LifeFree.pl

Czas jest w nas. Smakuj codzienność! Narzędziownik rozwojowy.

A może by tak urządzić sobie codzienny, domowy warsztat pisarski? Osobisty trening pisania emocji, motywacji i wszystkiego, co ważne dla Ciebie w tym właśnie dniu. Potrzebujesz kalendarza, długopisu i otwartości na własną mądrość.
Czas jest w nas. Smakuj codzienność!
Czas jest w nas. Smakuj codzienność!

A może by tak urządzić sobie codzienny, domowy warsztat pisarski? Osobisty trening pisania emocji, motywacji i wszystkiego, co ważne dla Ciebie w tym właśnie dniu. Potrzebujesz kalendarza, długopisu i otwartości na własną mądrość. Tak, możesz pisać swoje sentencje. Chcesz? W jednym zdaniu lub frazie zatrzymasz czas, który pracuje w Tobie i dla Ciebie. Jedna myśl na jeden dzień. Pięć minut skupienia i pięć minut formułowania myśli jako sentencji. Tydzień? Miesiąc? Rok? Ty wybierasz. Dostajesz od siebie własne, złote myśli. Tą metodą napisałam Imbiry. 365 posmaków (2010). Spisywałam sentencje codziennie, po roku powstał ich tom. Książeczkę dostali Przyjaciele.

 

Piszę dzień – zasada sentencji

 

            Czas pracuje dla nas. Codziennie. Nawet jeśli czasem mamy poczucie jego ucieczki. W życiu nie istnieją puste dni, są tylko dni niezauważone. Proponuję Ci proste ćwiczenie pisarsko-rozwojowe. Jednoosobowy warsztat uważności na siebie w czasie. Stwórz swój rytuał twórczości. Potrzebujesz kalendarza, długopisu i dziesięciu minut o dowolnej porze dnia lub nocy. Codziennie sformułuj jedną, krótką myśl - sentencję. Na jej odkrycie poświęć pięć minut. Mogą być to minuty w wannie albo w fotelu, na rowerku treningowym albo na spacerze. Jak chcesz. Następnie daj sobie pięć minut na zapisanie tej sentencji, na ślad własnej myśli. Zapisz ją w kalendarzu. Zobaczysz, jak rozwija się z dnia na dzień Twoja uważność na siebie w czasie i własne słowa. Takim, codziennym mentoringiem można się dzielić albo pozostawiać go tylko dla siebie jako żywe archiwum rozwoju. Sentencja to mądrość doświadczenia i uważność na jego dary. Złota myśl o Tobie w codzienności.

 

Kalendarz wdzięczności – osobisty produkt

 

            Twoje sentencje, spisywane dzień pod dniu, stworzą unikalny poemat, sieć złotych myśli. Po roku powstanie ich nawet 365. W ten sposób zyskasz personalny kalendarz wdzięczności, zapis doświadczeń, które staną się Twoim autoportretem. Będą w nich autentyczne emocje, myśli i ważne chwile. Taki monitoring siebie dużo nam daje. Dla nas jest on wskazówką, dla innych może być naszym darem. Co zrobisz z tym prezentem to już Twój wybór. Możesz przepisać sentencje w jeden dokument, możesz zrobić z nich album. Ja opublikowałam nawet swoją książeczkę - Imbiry.

 

Imbiry – smak codzienności

 

            Spisuj myśli. Obserwuj je wszystkimi zmysłami. Odpowiadaj na pytania: co się wydarza we mnie, ze mną, w moim świecie? Słuchaj podpowiedzi ciała. Zostawiam Ci Imbiry. Szukaj smaków codzienności, znajdziesz i wybierzesz te najbardziej Twoje. Wybieraj. Żyj. Smakuj

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Pieczenie chleba, metafora życia

Pieczenie chleba. Eksperyment i metafora życia.

Inspiracje
czwartek, 25 października 2018, 16:27
Przygarnij więc swoją „ porażkę” i zrób z niej coś dobrego. Taki porażkowy recykling. Wtórny obieg błędowi, nie błędny. Wyrzuć narzekający umysł. Odpuść przeszłość. Odpuść to , co było, ten chleb, co nie wyszedł, to usypianie...
Ritual Trance Dance

Ritual Trance Dance

Inspiracje
poniedziałek, 22 października 2018, 09:20
Jak łączyć się z własnym wnętrzem przez taniec transowy? Poznaj moc Ritual Trance Dance.

Zobacz również