LifeFree.pl

Człowiek w ujęciu Psychobiologii

Zastanawiałeś się kiedyś z jakiego powodu pracujesz tam gdzie pracujesz? Dlaczego tworzysz związek z partnerem o konkretnym typie osobowości? Czy wiesz, z jakiego powodu Twoje ciało doświadcza choroby?
Anna Gaworska
Anna Gaworska

Również twoje schorzenia niosą informację. Jest zależność między chorobą a emocjami, które przeżywamy, które przeżywali nasi rodzice i przodkowie. Zupełnie inaczej patrzymy na chorobę niż dotychczas. Ważne staje się zrozumienie znaczenia choroby. Jeśli masz problem, to potrzebujesz go sobie najpierw uświadomić. Nazwać. Miej również świadomość, że możesz to zmienić i nie musisz dłużej podążać za tym, co Ci nie służy a do tej pory „ratowało”. Tak. Biologia jest logiczna. Prosta. Uciekasz gdy się czegoś boisz. Biologia będzie dążyć do utrzymania Cię przy życiu. Za wszelką cenę. Dlatego nie będziesz zarabiać więcej niż … bo Twoja podświadomość zapamiętała doświadczenie rodowe, któregoś z członków rodziny, który powiesił się po tym jak go okradziono z majątku. Teraz ty bezwiednie pamiętasz o tym, że posiadanie więcej pieniędzy grozi utratą życia. Jest jeszcze trzeci ważny element tej całej układanki. Świadomość, że możesz się od tego uwolnić. Puścić całkowicie. Możesz uwolnić się od powtarzania wzorców i schematów zachowań, które Ci dłużej nie służą, które kiedyś może i miały sens, ale teraz straciły na wartości.

Doświadczenie o silnym wydźwięku emocjonalnym daje reakcje w postaci zmian chorobowych. Zmiany te zależą od intensywności przeżywanego konfliktu czyli … od znaczenia jakie sami nadaliśmy doświadczeniu, którego doświadczamy w życiu. A znaczenie nadajemy właśnie przez to co za nami, co nas ukształtowało.


Wszystko to ma prowadzić do jednego. Do zrozumienia siebie i mechanizmów nami rządzących. To dopiero daje wpływ na wybór naszych reakcji i podejmowanych decyzji, w myśl których już nie musisz powielać tego co za Tobą. Jedyne co możesz to zrozumieć i uwolnić emocjonalnie od tych przeżyć.

Jeśli coś w Twoim życiu powtarza się jak mantra i nie wiesz dlaczego ale wciąż nie masz oczekiwanych rezultatów to może przyszedł czas na spojrzenie w siebie z zupełnie innej, szerszej perspektywy …

Tagi

Ludzie

Anna Gaworska

Anna Gaworska

Trener, Coach
Jestem certyfikowanym coachem, trenerem umiejętności miękkich oraz konsultantem Psychobiologii.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Obawa, obawa na moich planach obawa!

Obawa, obawa na moich planach obawa!

Inspiracje
wtorek, 10 grudnia 2019, 08:17
Wszyscy wiemy, że „błądzenie jest rzeczą ludzką”. Mimo tej wiedzy, perspektywa popełnienia błędu lub wręcz porażki często powstrzymuje nas od różnych działań zawodowych, czy zmian w życiu osobistym...
Czy bycie minimalistą jest trudne?

Czy bycie minimalistą jest trudne?

Inspiracje
niedziela, 01 grudnia 2019, 20:16
Największym wyzwaniem jest nie cieszyć się z zakupienia nowej rzeczy. Jak to jest pozbyć się radości z posiadania? Wydaje się niemożliwe i chyba błędne z założenia.

Zobacz również

Moc parafrazy
Inspiracje
piątek, 27 września 2019, 23:40

Moc parafrazy.

Właściwie to nic wielkiego. Powtarzasz to, co przed chwilą powiedziała...