LifeFree.pl

Lomi Lomi Nui - czyli masaż na jesienne rozterki

Pogoda jest zmienna, ale czy my też? Jak reagujemy na zmiany atmosfery, nastroju i co ze sobą zrobić w te jesienno-zimowe dni. A gdyby tak, pójść na masaż?
LomiLomiNuibaner
LomiLomiNuibaner

Jesień, raz letnia raz zimowa. Nie da się jednak ukryć, że dni coraz krótsze, noce coraz zimniejsze, a my coraz bardziej opatuleni, szybszym krokiem wracamy do domu. Ciepło dostarcza nam koc, herbata, kaloryfer…a skóra wysusza się, i szarzeje, bo nie ma jak oddychać. To taki czas, kiedy jesteśmy bardziej podatni na infekcje, bo różnica temperatura, powietrza w środku i na zewnątrz znacznie się różni. A ciało potrzebuje czasu aby się zestroić, więc jak już się do tej niskiej temperatury przyzwyczaimy, to przychodzi wiosna…ale nie o tym. Dlaczego masaż jest taki ważny i dobry na jesienne dni i zimową aurę?

Po pierwsze poprawia krążenie krwi, i wszelkich płynów w organizmie, harmonizuje prace hormonów, co korzystnie wpływa na nasz dobrostan (ciepłe stopy, lepszy nastrój). Po drugie, sam masaż ujędrnia, uelastycznia skórę, a masaż z użyciem olejku nawilża i chroni, co szczególnie w tym okresie jest korzystne. Po trzecie, masaż Lomi Lomi Nui wpływa korzystnie na stawy, poprzez nie tylko rozmasowywanie mięśni, ale także delikatne rozciągnie. Zatem po masażu możemy czuć zarówno zrelaksowani jak i rozciągnięci, niektórzy twierdzą, że czują się dłużsi, wyżsi.

Jeszcze innym, ważnym aspektem pozytywnego działania masażu jest sam dotyk, który jest uważny, troskliwy, pełen miłości. Jest równie ważny jak dobre jedzenie, sen, aktywność fizyczna. Bez dotyku, dobrego i uważnego człowiek więdnie jak roślina, uzbraja się jak jeż i napina, gromadząc w sobie stres. Mówi się, że do prawidłowego życia potrzebne nam jest przynajmniej kilka uścisków dziennie. W tym ma znaczenie też to, jak sami swoje ciało traktujemy.

Masaż Lomi Lomi Nui i każdy inny, który nie jest tylko mechanicznym nastawianiem przywraca nam równowagę. Przede wszystkim, dlatego że zarówno wpływa na prace naszego mózgu, półkul, jak i odpowiada na podstawowe potrzeby człowieka. Jeśli dołożymy do tego aromaterapię, ciepło i komfort, otrzymujemy prezent, który może nas zasilać w najbardziej szare i ponure dni, wprowadzając do nich mnóstwo światła.

Zachęcam do korzystania z masaży, dla zdrowia, relaksu, dla siebie.

 

Na masaż hawajski Lomi Lomi Nui możesz się umówić w wybranym miejscu (Katowice, Chorzów, Tychy, Gliwce), szczegóły znajdziesz na FB: /lomilominuiDorotaKomasa/. 

Dorota Komasa

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nie  jestem twoją historią

Nie jestem twoją historią

Inspiracje
poniedziałek, 04 marca 2019, 23:49
Kilka lat temu straciłam własne dziecko. Nie przez aborcję i nie przez poronienie. Przypuszczam, że ta historia dotyczy wielu matek, ale też wielu ojców. A szczególnie wielu dzieci.
Siła sióstr

Siła Sióstr. O odcieniach kolektywnej kobiecości.

Inspiracje
piątek, 15 lutego 2019, 14:52
Czułam, że rosnę. I czułam, jak wraz ze mną, wraz z coraz większym osadzeniem się w decyzji, rośnie ze mną pole kolektywne. Całe Pole Kobiet. Kto czuje ten wie. Miałam takie poczucie, że każda z nas, podjęła ważną decyzję, która umacnia nas wszystkie.

Zobacz również

wszystkomija
Inspiracje
czwartek, 29 listopada 2018, 06:50

Listopadowe doły

Dziś o przemijaniu. Przemija listopad a wraz z nim listopadowe...
man DNA
Inspiracje
sobota, 17 listopada 2018, 11:39

Mężczyzna bez DNA

Życzę wam też, byście z uwagą i miłością do siebie,...