LifeFree.pl

Lomi Lomi Nui - czyli masaż na jesienne rozterki

Pogoda jest zmienna, ale czy my też? Jak reagujemy na zmiany atmosfery, nastroju i co ze sobą zrobić w te jesienno-zimowe dni. A gdyby tak, pójść na masaż?
LomiLomiNuibaner
LomiLomiNuibaner

Jesień, raz letnia raz zimowa. Nie da się jednak ukryć, że dni coraz krótsze, noce coraz zimniejsze, a my coraz bardziej opatuleni, szybszym krokiem wracamy do domu. Ciepło dostarcza nam koc, herbata, kaloryfer…a skóra wysusza się, i szarzeje, bo nie ma jak oddychać. To taki czas, kiedy jesteśmy bardziej podatni na infekcje, bo różnica temperatura, powietrza w środku i na zewnątrz znacznie się różni. A ciało potrzebuje czasu aby się zestroić, więc jak już się do tej niskiej temperatury przyzwyczaimy, to przychodzi wiosna…ale nie o tym. Dlaczego masaż jest taki ważny i dobry na jesienne dni i zimową aurę?

Po pierwsze poprawia krążenie krwi, i wszelkich płynów w organizmie, harmonizuje prace hormonów, co korzystnie wpływa na nasz dobrostan (ciepłe stopy, lepszy nastrój). Po drugie, sam masaż ujędrnia, uelastycznia skórę, a masaż z użyciem olejku nawilża i chroni, co szczególnie w tym okresie jest korzystne. Po trzecie, masaż Lomi Lomi Nui wpływa korzystnie na stawy, poprzez nie tylko rozmasowywanie mięśni, ale także delikatne rozciągnie. Zatem po masażu możemy czuć zarówno zrelaksowani jak i rozciągnięci, niektórzy twierdzą, że czują się dłużsi, wyżsi.

Jeszcze innym, ważnym aspektem pozytywnego działania masażu jest sam dotyk, który jest uważny, troskliwy, pełen miłości. Jest równie ważny jak dobre jedzenie, sen, aktywność fizyczna. Bez dotyku, dobrego i uważnego człowiek więdnie jak roślina, uzbraja się jak jeż i napina, gromadząc w sobie stres. Mówi się, że do prawidłowego życia potrzebne nam jest przynajmniej kilka uścisków dziennie. W tym ma znaczenie też to, jak sami swoje ciało traktujemy.

Masaż Lomi Lomi Nui i każdy inny, który nie jest tylko mechanicznym nastawianiem przywraca nam równowagę. Przede wszystkim, dlatego że zarówno wpływa na prace naszego mózgu, półkul, jak i odpowiada na podstawowe potrzeby człowieka. Jeśli dołożymy do tego aromaterapię, ciepło i komfort, otrzymujemy prezent, który może nas zasilać w najbardziej szare i ponure dni, wprowadzając do nich mnóstwo światła.

Zachęcam do korzystania z masaży, dla zdrowia, relaksu, dla siebie.

 

Na masaż hawajski Lomi Lomi Nui możesz się umówić w wybranym miejscu (Katowice, Chorzów, Tychy, Gliwce), szczegóły znajdziesz na FB: /lomilominuiDorotaKomasa/. 

Dorota Komasa

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zmiana czasu

Zmiana czasu

Inspiracje
wtorek, 04 czerwca 2019, 11:09
Kilka razy dziennie zmieniam sobie czas… na teraźniejszy, na to co akurat JEST, na ludzi, którzy akurat SĄ i muzykę, która akurat GRA.

Zobacz również