LifeFree.pl

Mindfullness jako podłoże do dalszej pracy z ciałem.

Nurt Mindfulness (z ang. uważności) ma w swej ofercie szereg prostych do stosowania technik medytacyjnych możliwych do stosowania w każdych warunkach.
Mindfullness jako podłoże do dalszej pracy z ciałem.
Mindfullness jako podłoże do dalszej pracy z ciałem.

Nurt Mindfulness (z ang. uważności) ma w swej ofercie szereg prostych do stosowania technik medytacyjnych możliwych do stosowania w każdych warunkach. Dzięki regularnie stosowanym praktykom uczysz się jak w codziennym życiu szybko powrócić do uważności i nie dać się wciągnąć w wir emocji, myśli, uczuć. Zdobywasz umiejętność obserwacji własnych narracji powstających w twoim umyśle i generujących ciągi kolejnych myśli wpływających na twoje samopoczucie, nastawienie do sytuacji oraz ludzi. Kursy uważności MBLC oraz MBSR poszerzają umiejętność doświadczania w ciele. Wraz z kolejnymi dniami i tygodniami obserwacji ciała poprze wykonywanie praktyki „skanu ciała” uczestnicy kursów uwrażliwiają się na subtelne sygnały płynące z ich ciała i niosące w sposobie informacje dla nich a zatem i podejmowania właściwszych i lepszych dla nich decyzji.

Ciało w Mindfullness jest traktowana jako jedna z podpór uważności i powraca się do niego podczas uspakajania umysłu w początkowej fazie praktyk formalnych. Dzięki mocnej pozycji ciała, prostym stabilnym a zarazem zrelaksowanym plecom umysł może w łagodniejszy sposób wejść w pozycję obserwatora podczas medytacji.

Ciało jest również niezwykłym narzędziem do szeregu praktyk nieformalnych. Uważny ruch, chodzenie, jedzenie czy picie są niezwykle prostymi, a zarazem bardzo bogatymi praktykami uważności. Wraz z doświadczeniem w praktyce spektrum doświadczeń rośnie. A ich zastosowanie jest uniwersalne w każdej sytuacji.

Zastosowanie i korzyści praktyki z obszaru uważności są szerokie. Ich znaczenie z pewnością dostrzeżesz na poziomie życia zawodowego jak i prywatnego, relacji służbowych, towarzyskich czy rodzinnych. Z mojego doświadczenia mogę dodać , że jest wspaniałym podłożem do dalszej pracą z ciałem oraz udziału w warsztatach rozwoju osobistego korzystających z innych nurtów.

Ludzie

Joanna Zawadzka autor zdjęcia: T. Franczak

Joanna Zawadzka

Trener, Coach
Trener rozwoju osobistego, life coach, nauczyciel mindfulness, bodyworker Od zawsze związana z ciałem i transformacją poprzez ruch. Wielbicielka medytacji oraz pracy z przekonaniami. Uczestniczka HST.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

liscie

Chodzący rezerwat przyrody

Inspiracje
poniedziałek, 08 lipca 2019, 13:07
Popatrz w lustro. Jesteś jedynym egzemplarzem, drugi taki się nie zdarza. Choć to, co w lustrze, to zaledwie czubek góry lodowej, albo jeszcze mniej.
Small talk klimatyczny

Small talk klimatyczny

Inspiracje
poniedziałek, 15 lipca 2019, 20:40
„Small talk” jest umiejętnością rodem z salonów. Uczono go gentelmanów, bo był częścią savoir-vivre. Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma ...

Zobacz również

Zmiana czasu
Inspiracje
wtorek, 04 czerwca 2019, 11:09

Zmiana czasu

Kilka razy dziennie zmieniam sobie czas… na teraźniejszy, na to...