LifeFree.pl

Mindfullness jako podłoże do dalszej pracy z ciałem.

Nurt Mindfulness (z ang. uważności) ma w swej ofercie szereg prostych do stosowania technik medytacyjnych możliwych do stosowania w każdych warunkach.
Mindfullness jako podłoże do dalszej pracy z ciałem.
Mindfullness jako podłoże do dalszej pracy z ciałem.

Nurt Mindfulness (z ang. uważności) ma w swej ofercie szereg prostych do stosowania technik medytacyjnych możliwych do stosowania w każdych warunkach. Dzięki regularnie stosowanym praktykom uczysz się jak w codziennym życiu szybko powrócić do uważności i nie dać się wciągnąć w wir emocji, myśli, uczuć. Zdobywasz umiejętność obserwacji własnych narracji powstających w twoim umyśle i generujących ciągi kolejnych myśli wpływających na twoje samopoczucie, nastawienie do sytuacji oraz ludzi. Kursy uważności MBLC oraz MBSR poszerzają umiejętność doświadczania w ciele. Wraz z kolejnymi dniami i tygodniami obserwacji ciała poprze wykonywanie praktyki „skanu ciała” uczestnicy kursów uwrażliwiają się na subtelne sygnały płynące z ich ciała i niosące w sposobie informacje dla nich a zatem i podejmowania właściwszych i lepszych dla nich decyzji.

Ciało w Mindfullness jest traktowana jako jedna z podpór uważności i powraca się do niego podczas uspakajania umysłu w początkowej fazie praktyk formalnych. Dzięki mocnej pozycji ciała, prostym stabilnym a zarazem zrelaksowanym plecom umysł może w łagodniejszy sposób wejść w pozycję obserwatora podczas medytacji.

Ciało jest również niezwykłym narzędziem do szeregu praktyk nieformalnych. Uważny ruch, chodzenie, jedzenie czy picie są niezwykle prostymi, a zarazem bardzo bogatymi praktykami uważności. Wraz z doświadczeniem w praktyce spektrum doświadczeń rośnie. A ich zastosowanie jest uniwersalne w każdej sytuacji.

Zastosowanie i korzyści praktyki z obszaru uważności są szerokie. Ich znaczenie z pewnością dostrzeżesz na poziomie życia zawodowego jak i prywatnego, relacji służbowych, towarzyskich czy rodzinnych. Z mojego doświadczenia mogę dodać , że jest wspaniałym podłożem do dalszej pracą z ciałem oraz udziału w warsztatach rozwoju osobistego korzystających z innych nurtów.

Ludzie

Joanna Zawadzka autor zdjęcia: T. Franczak

Joanna Zawadzka

Trener, Coach
Trener rozwoju osobistego, life coach, nauczyciel mindfulness, bodyworker Od zawsze związana z ciałem i transformacją poprzez ruch. Wielbicielka medytacji oraz pracy z przekonaniami. Uczestniczka HST.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Królik Zając, któremu do perfekcji wiele zabrakło!

Królik Zając, któremu do perfekcji wiele zabrakło!

Inspiracje
wtorek, 17 września 2019, 07:52
Od tygodnia mieszka z nami królik. Pojawił się. Nikt nie wiedział skąd się wziął. Zamieszkał w naszej drewutni. Wyłazi późnym popołudniem i do nocy żeruje przerabiając koniczynę w malutkie kuleczki.
To ja jednak trochę z boku…

To ja jednak trochę z boku…

Inspiracje
piątek, 13 września 2019, 11:08
Zawsze, w końcu, kiedyś, wreszcie możesz powiedzieć do siebie, w związku z niemal każdą sprawą: widać tak miało być.

Zobacz również

Syn i ojciec. Woda. O wyścigu.
Inspiracje
czwartek, 05 września 2019, 22:47

Syn i ojciec. Woda. O wyścigu.

Startowaliśmy łagodnie. Wydawałoby się razem. Ustawiliśmy na tafli pierwszego jeziora...