LifeFree.pl

Oko cyklonu

Walka i spokój...
AO
AO

Maski zostały przed wejściem. W środku byli prawdziwi ludzie - spokojni, jedni uśmiechnięci, inni zamyśleni. Byli, bo chcieli być i to odczuwałem. Przywitali mnie serdecznie, mimo, że powiedziałem, że jestem tu po to, aby odrobić zadanie domowe. To było bez znaczenia. Ważne, że byłem, ważne, że oni byli – tu i teraz. Bez pośpiechu usiedliśmy, aby być razem.

„Mam na imię Iza, jestem alkoholiczką, poprowadzę dzisiaj nasz miting” – powiedziała jedna z uczestniczek i rozpoczęła czytanie 12 kroków AA. Zalaminowana kartka po kolei wędrowała z rąk do rąk - „Mam na imię Jurek, jestem alkoholikiem” „Mam na imię Bogdan, jestem alkoholikiem” „Stasia, alkoholiczka” – słowa płynęły spokojnie, pewnie, bez pośpiechu. Na stole stała kartka z zasadami podczas wypowiadania się: nie krytykuj, nie oceniaj, nie dawaj rad, nie teoretyzuj, nie używaj słów my, wy, oni…

Dawno nie uczestniczyłem w takim spotkaniu, podczas którego nikt nikomu nie przerywał, nie wchodził w słowo, nie wymądrzał się. Uczestnicy mówili o sobie, o swoich przeżyciach, wzlotach i upadkach i tym, co właśnie czują. W słowach przeplatały się ból i radość, smutek i nadzieja, lecz odczuwałem bardzo pozytywną energię. Myślę, że to właśnie ona daje siłę do życia, do wytrwałości i dążenia do przodu mimo wszystko.

Na koniec spotkania stworzyliśmy krąg i odmówiliśmy modlitwę

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić,
Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić,
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

… poczułem, że tu kiedyś wrócę.

 

 

 

Holistyczna Szkoła Trenerów

Tagi

Ludzie

Adam J

Adam Janik

Trener
Pracuje jako kierownik projektów oraz trener wewnętrzny w globalnej firmie przemysłowej. Z wykształcenia inżynier. Absolwent Studiów Technik Relaksacyjnych na AWF we Wrocławiu.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Dyliżansem przez życie

Dyliżansem przez życie

Inspiracje
środa, 05 sierpnia 2020, 15:18
Oto dyliżans, do niego zaprzęgnięte piękne rącze konie. Woźnica kieruje końmi, nadaje cel podróży, obiera właściwą drogę, to jednak konie ciągną wóz, trzeba więc dbać o ich kondycję, robić przerwy, napoić, nakarmić...

Zobacz również