LifeFree.pl

Płynąca z lasami: DZIEŁO STWORZENIA

Jesteśmy częścią Natury. Jesteśmy Ziemią. My Nią, a Ona nami. Jesteśmy tymi, którzy tworzą. Jesteśmy płodni jak Ziemia, która rodzi plony, ale też ich nie rodzi, gdy nie ma ku temu warunków.
Płynąca z lasami: DZIEŁO STWORZENIA/Zdjęcie: Bogini Coatlicue
Płynąca z lasami: DZIEŁO STWORZENIA/Zdjęcie: Bogini Coatlicue

 

Jesteśmy częścią Natury. Jesteśmy Ziemią. My Nią, a Ona nami. Jesteśmy tymi, którzy tworzą. Jesteśmy płodni jak Ziemia, która rodzi plony, ale też ich nie rodzi, gdy nie ma ku temu warunków. Moc tworzenia też może wymknąć się spod kontroli: zniszczyć relacje, społeczności, wypalić Ziemię. My właśnie tworzymy koniec starego świata. Siejemy destrukcję, która może zniszczyć nas samych również. Tym samym dajemy początek innej historii.

 

Aztecka bogini Coatlicue to bogini narodzin i zniszczenia. Łono i grób istnieją w niej obok siebie. Nosi spódnicę z węży, które symbolizują płodność. Jej piersi są przedstawiane jako zwiotczałe, ponieważ żywiła wiele. A ponieważ Ziemia pochłania wszystkich umierających, jej naszyjnik składa się z ludzkich serc, rąk i czaszki.

 

Jesteśmy w miejscu, w którym zaczynamy dostrzegać naszą moc niszczenia i jego rozmiary. I jest to część trudna do zobaczenia, do zaakceptowania, do poczucia. Jednak jest to część, która może nie wymknąć sie spod kontroli. Jest to moc, która może wspierać życie zamiast je niszczyć. Jednak niszczenie jest wpisane w naszą naturę. Możemy żyć dążąc do równowagi, z intencją wywoływania jak najmniejszego cierpienia i wspierania życia albo możemy wszystko spalić. Na zgliszczach wykiełkują jakieś nasionka, tylko może nam już nie być dane zobaczyć wyrastających z nich roślin.

 

Jest wiele możliwości przed nami i różne zakończenia. Pamiętajmy o naszej mocy tworzenia.

 

Tagi

Ludzie

Zuzanna Danilewicz

Zuzanna Danilewicz

Trener
Czuję silnie, że moją misją jest ponowne łączenie ludzi z Ziemią. Wiem, że tam są odpowiedzi, na nasze pytania i wiem, jak bardzo niestabilne i wątłe jest to połączenie w dzisiejszych czasach. Bliskie jest mi podejście głębokiej ekologii.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Płynąca z lasami: ŚWIAT GŁĘBOKO W NAS/Zdjęcie: Rob Gonsalves

Płynąca z lasami: ŚWIAT GŁĘBOKO W NAS

Inspiracje
piątek, 18 września 2020, 07:18
Badam moją ambiwalencje do życia w mieście. Przyglądam się, na ile urodzenie się w mieście od narodzin przekracza moje granice...

Zobacz również

Sprawdzone na wiedźmie: CISZA
Inspiracje
poniedziałek, 07 września 2020, 08:21

Sprawdzone na wiedźmie: CISZA

W ciszy słychać wiecej, w samotności więcej widać” P. Smoleński...