LifeFree.pl

Płynąca z lasami: OPOWIEŚĆ O MOCY KREACJI

Kiedy zobaczyłam tę piękną grafikę, poczułam.... Poczułam jak bardzo opowieść o zakazie aborcji jest o wiele większą opowieścią.
Płynąca z lasami: OPOWIEŚĆ O MOCY KREACJI/GRAFIKA: Joanna Radzimska
Płynąca z lasami: OPOWIEŚĆ O MOCY KREACJI/GRAFIKA: Joanna Radzimska

 Kiedy zobaczyłam tę piękną grafikę, poczułam....Poczułam jak bardzo opowieść o zakazie aborcji jest o wiele większą opowieścią.

 To jest też opowieść o naszej relacji z Ziemią. Z momentem jak wymyśliliśmy rolnictwo, zaczęliśmy ujarzmiać Ziemię i kontrolować to co Ona nam daje. Wcześniej ludzie szli do lasu i brali to co było, a jak nie było, to... no właśnie nie było. I tak miało być. Teraz orzemy, kopiemy, wykopujemy, żeby było więcej i więcej. Matka Ziemia wie, kiedy rodzić plony, ale my wiemy jeszcze lepiej.

 To opowieść o dawaniu życia. O tym, że każda z nas ma prawo usłyszeć w sobie tę pieśń życia i powołać życie do istnienia. A jeśli tej pieśni nie słyszymy, to też jest w porządku. Dajemy życie, bo tak wypada, bo już jesteśmy za stare, bo jest niż demograficzny i trzeba, żeby było nas więcej. Może wcale nie trzeba? Może tak ma właśnie być, że ma nas nie być? Chcę świata, w którym będziemy mieć wystarczająco tyle ciszy, żeby tę pieśń życia w sobie usłyszeć.

 To też opowieść o niezapraszaniu życia i opowieść o Mężczyznach. Jest mnóstwo czujących i wspierających swoje Partnerki Mężczyzn, ale to opowieść o tym, że to Kobieta ma ostatnie słowo w tej kreacji. Bo to Jej ciało. Myślę, że najwyższy czas się z tym pogodzić. Każdy w tej kreacji ma swoją rolę. Rolę jedyną w swoim rodzaju. Tak ja każda istota na Ziemi jest po coś. I ani bez Mężczyzny ani bez Kobiety ta kreacja się nie zadzieje. Ale to Kobieta nosi życie i w niej się ono rozwija. I Ona wie. Tak jak Mężczyzna wie, czy w tej kreacji chce uczestniczyć. Ona wie, kiedy wydać plon i czy wydać plon, czy są wystarczająco dobre warunki, żeby to nasionko wykiełkowało i wyrosło.

 ONA WIE. TAK JAK CZUJE TAK WIE.

Ziemia wie, kiedy rodzić plony.
Kobieta wie, kiedy rodzic dzieci.
Są Kobiety, w których nasionko rośnie, kiełkuje i wyrasta na piękne rośliny.
Są Kobiety, w których nasionko kiełkuje i umiera.
Są Kobiety, w których nasionko kiełkuje i go nie zapraszają na świat.
Ja jestem tymi wszystkimi Kobietami.
Ty też możesz Nimi być.
A Ty Mężczyzno możesz być przy Kobiecie towarzysząc w życiu, w śmierci, w powitaniach, w pożegnaniach, w oczekiwaniu.
Zaufaj Jej.
BO ONA WIE. TAK JAK CZUJE TAK WIE.

 To opowieść o wszystkich Kobietach i Mężczyznach, którzy chcą albo nie chcą w tej kreacji uczestniczyć.

 To opowieść o odpuszczeniu kontroli, agresji, o zaprzestaniu przekraczania granic innych, o zaprzestaniu ingerowania w nieswoje ciała, umysły i serca.

 To też opowieść o stawianiu swoich granic, byciu w swojej prawdzie i mocy,o wychodzeniu z miejsca strachu, wstydu i o mówieniu tak i mówieniu nie.

 Ta opowieść może stać się opowieścią o życiu w harmonii Z Ziemią, Sobą i Innymi.

To jest czas, żeby rodzić plony z nasion kiełkujących w naszych sercach.

 BO MY WIEMY. TAK JAK CZUJEMY TAK WIEMY.

 Źródło: Płynąca z lasami

Tagi

Ludzie

Zuzanna Danilewicz

Zuzanna Danilewicz

Trener
Czuję silnie, że moją misją jest ponowne łączenie ludzi z Ziemią. Wiem, że tam są odpowiedzi, na nasze pytania i wiem, jak bardzo niestabilne i wątłe jest to połączenie w dzisiejszych czasach. Bliskie jest mi podejście głębokiej ekologii.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również