LifeFree.pl

Płynąca z lasami: Ratujmy Planetę z miłości

Ratujmy Planetę z miłości do Niej, a nie dlatego, że czujemy zagrożenie na karku. Postawa ratowania Siebie i Jej ze strachu przed końcem tylko własnego życia, nie zmieni wiele.
Płynąca z lasami: Ratujmy Planetę z miłości/Ilustracja: Em Niwa
Płynąca z lasami: Ratujmy Planetę z miłości/Ilustracja: Em Niwa

 Ratujmy Planetę z miłości do Niej, a nie dlatego, że czujemy zagrożenie na karku. Postawa ratowania Siebie i Jej ze strachu przed końcem tylko własnego życia, nie zmieni wiele. Tylko na chwilę zakopie dołek, który pod sobą ciągle kopiemy. Każde życie jest cenne. Nie tylko ludzkie. Każdej cudownej istoty, która życie dostała. Rośliny, zwierzęta, grzyby, ludzie, planety, skały, gwiazdy - jesteśmy niesamowitymi manifestacjami życia, współistniejemy w sieci zależności, która wali się jak domino, gdy ktoś próbuję tę sieć zdominować i przejąć nad nią kontrolę. Postawa do innych istot przepełniona zachwytem, życzliwością, zaufaniem, pokorą może być kluczem do przywrócenia równowagi i harmonijnego współistnienia.

"oswajanie słów
jest trudniejsze
niż oswajanie tygrysów
one własną zwinnością zdumione
przeciągają wśród traw
wpełzają kocio na drzewa"
Halina Poświatowska

 Źródło: Płynąca z lasami

 

Tagi

Ludzie

Zuzanna Danilewicz

Zuzanna Danilewicz

Trener
Czuję silnie, że moją misją jest ponowne łączenie ludzi z Ziemią. Wiem, że tam są odpowiedzi, na nasze pytania i wiem, jak bardzo niestabilne i wątłe jest to połączenie w dzisiejszych czasach. Bliskie jest mi podejście głębokiej ekologii.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również