LifeFree.pl

Płynąca z lasami: Z DZIKOŚCI POWSTAŁAŚ I W DZIKOŚĆ SIĘ OBRÓCISZ

Dzikość przypomina mi miłość, bo tęskno nam za nią tak jak za miłością. A może to jedno i to samo? Dzikość ma w sobie każdy z nas.
Płynąca z lasami: Z DZIKOŚCI POWSTAŁAŚ I W DZIKOŚĆ SIĘ OBRÓCISZ/Zdjęcie:  David Uzochukwu
Płynąca z lasami: Z DZIKOŚCI POWSTAŁAŚ I W DZIKOŚĆ SIĘ OBRÓCISZ/Zdjęcie: David Uzochukwu

 Dzikość przypomina mi miłość, bo tęskno nam za nią tak jak za miłością. A może to jedno i to samo? Dzikość ma w sobie każdy z nas. Czasem bardziej na wierzchu, a czasem pozostało po niej wspomnienie i tęsknota, która nie pozwala zapomnieć. Czy dzikość to po prostu bycie sobą, podążanie za swoim głosem, sercem? Powstaliśmy z dzikości Ziemi, którą się chcąc nie chcąc staniemy. Czy dzikość serca to po prostu bycie jak najbliżej życia?

 Dzika Ziemia to taka, na której życie kwitnie w swej okazałości i bujności form. Dzika Ziemia to taka, która może być taka jaka jest. Może rosnąć tak jak chce, wypuszczać pędy, rozkwitać, rozsiewać nasiona, umierać. Wszystko w swoim tempie. Takie jakie jest. Możesz być taka jaka jesteś. Czy to nie miłość? Współbycie. Współzależność. Towarzyszenie w życiu. Dzikość staje w radykalnym obnażeniu z tym co jest po to by doświadczać, iskrzyć w połączeniu.

 Od dzikości nie da się uciec. Ona tętni życiem, ale też i umiera wtedy, kiedy ma na to ochotę. Z dzikości powstałaś i w dzikość się obrócisz.

 Źródło: Płynąca z lasami

Tagi

Ludzie

Zuzanna Danilewicz

Zuzanna Danilewicz

Trener
Czuję silnie, że moją misją jest ponowne łączenie ludzi z Ziemią. Wiem, że tam są odpowiedzi, na nasze pytania i wiem, jak bardzo niestabilne i wątłe jest to połączenie w dzisiejszych czasach. Bliskie jest mi podejście głębokiej ekologii.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Płynąca z lasami: ŚWIAT GŁĘBOKO W NAS/Zdjęcie: Rob Gonsalves

Płynąca z lasami: ŚWIAT GŁĘBOKO W NAS

Inspiracje
piątek, 18 września 2020, 07:18
Badam moją ambiwalencje do życia w mieście. Przyglądam się, na ile urodzenie się w mieście od narodzin przekracza moje granice...

Zobacz również

Sprawdzone na wiedźmie: CISZA
Inspiracje
poniedziałek, 07 września 2020, 08:21

Sprawdzone na wiedźmie: CISZA

W ciszy słychać wiecej, w samotności więcej widać” P. Smoleński...