LifeFree.pl

Płynąca z lasami:ŻYCZĘ NAM ODWAGI CHWASTÓW, KTÓRE NIE PYTAJĄ SIĘ NIKOGO O POZWOLENIE, CZY MOGĄ BYĆ TAKIE, JAKIE SĄ

Od Roślin możemy się wiele nauczyć. Odwaga to jedna z Ich cech, której mam wrażenie, Nam Ludziom ciągle brakuje. A Rośliny są nieustraszone. Rosną tam gdzie chcą, tam gdzie zawoła je życie.
Płynąca z lasami:ŻYCZĘ NAM ODWAGI CHWASTÓW, KTÓRE NIE PYTAJĄ SIĘ NIKOGO O POZWOLENIE.../Zdjęcie: Phoebe Wahl
Płynąca z lasami:ŻYCZĘ NAM ODWAGI CHWASTÓW, KTÓRE NIE PYTAJĄ SIĘ NIKOGO O POZWOLENIE.../Zdjęcie: Phoebe Wahl

 Od Roślin możemy się wiele nauczyć. Odwaga to jedna z Ich cech, której mam wrażenie, Nam Ludziom ciągle brakuje. A Rośliny są nieustraszone. Rosną tam gdzie chcą, tam gdzie zawoła je życie. Przedzierają się między betonowymi płytami, wyrastają ze ściętych pni, pojawiają się tam, gdzie mają się pojawić.

 Bo tam zostało zasiane ziarno.

 Bo tam są jej korzenie.

 Bo kocha życie i pulsuje witalnością.

 Bo ma odwagę bycia nielubianym. Po prostu wyrosnąć. Spojrzeć nam w oczy ze spokojem, z podniesioną głową i powiedzieć: "Jestem. Jestem tu i teraz." Potrafi rozkwitnąć i się rozsiać w najbardziej niechcianym miejscu i mimo całkiem skutecznych prób uniemożliwienia jej życia, z uporem maniaka wraca.

 Życzę nam odwagi chwastów, które nie pytają się nikogo o pozwolenie i zdanie, czy mogą być takie, jakie są. Są nieustraszone w swoim życiu i zabierają głos pełną witalności obecnością.

 

Tagi

Ludzie

Zuzanna Danilewicz

Zuzanna Danilewicz

Trener
Czuję silnie, że moją misją jest ponowne łączenie ludzi z Ziemią. Wiem, że tam są odpowiedzi, na nasze pytania i wiem, jak bardzo niestabilne i wątłe jest to połączenie w dzisiejszych czasach. Bliskie jest mi podejście głębokiej ekologii.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Płynąca z lasami: ŚWIAT GŁĘBOKO W NAS/Zdjęcie: Rob Gonsalves

Płynąca z lasami: ŚWIAT GŁĘBOKO W NAS

Inspiracje
piątek, 18 września 2020, 07:18
Badam moją ambiwalencje do życia w mieście. Przyglądam się, na ile urodzenie się w mieście od narodzin przekracza moje granice...

Zobacz również

Sprawdzone na wiedźmie: CISZA
Inspiracje
poniedziałek, 07 września 2020, 08:21

Sprawdzone na wiedźmie: CISZA

W ciszy słychać wiecej, w samotności więcej widać” P. Smoleński...