LifeFree.pl

Poczuj… może nigdy nie czułeś…

Czas na dorośnięcie, wyjście z klatki. Ze szczególnym uwzględnieniem uważności chwili obecnej i mądrości płynącej z serca i z ciała. Ciało nigdy nie kłamie, a serce najlepiej prowadzi. To czego potrzebujesz, całą Mądrość, nosisz w sobie.
Anna Cygan
Anna Cygan

Bo co z tymi uczuciami zrobić? Czasem nie wiesz, że to nie o to chodzi. A co z tymi przez lata blokowanymi, które napierają jak potężna fala im bardziej się im opierasz? Nie ufasz sobie, czasem aż nienawidzisz siebie i innych. A nie wiesz jak zajrzeć „pod spód”, i co z tym zrobić, żeby w końcu przestać „czekać na życie”. Hmm... rano wstajesz… „dobra maska nigdy nie jest zła”, zakładamy i vuala: znów we własnej klatce…

Żaden człowiek nie jest stworzony do życia w klatce… tęsknota do swojej prawdziwej natury, do bycia sobą i czucia będzie uwierać… oczywiście i to można wyprzeć… efekt frustracja i zgorzknienie, które znów trzeba ukryć i tak w kółko.

Raczej zdajemy sobie sprawę, że nie mamy wpływu na to, co będą mówić i robić inni. Możemy jedynie i aż komunikować „co nam to robi”, ale nigdy nie ma gwarancji, że druga strona będzie współpracować, zrozumie. A tym bardziej nie mamy wpływu na to co pomyśli. A okoliczności… cóż to już najczęściej ruletka.

To na co mamy tak naprawdę jedyny wpływ, to to, co my myślimy, mówimy i robimy. Stąd warto poznać siebie. I zobaczyć, że JA to Ja „w tu i teraz” a reszta to myśli płynący jak obłoczki... warto je obserwować, niektóre z nich poddać w wątpliwość, odkłamując kryjące się pod nimi błędne przekonania i myśli automatyczne, inne zaktualizować, nauczyć się obserwować i przygarniać emocje i je czuć, co pozwoli w końcu przestać się ich bać. Emocje były są i będą… jak pogoda. Warto cieszyć się ze wszystkich dni. Podświadomie przeżywany ból niemożności kontroli, jest nie do zniesienia. Więc uciekamy w iluzje kontroli… choćby swojej wagi, własnych dzieci (choć z tym trudniej w pewnym momencie, więc pojawia się złość i paniczne dążenie do ich zmiany), innych ludzi, własnych „sukcesów”.

Ale nie można bać się stracić czegoś czego się nigdy nie miało, czyli kontroli. Zrozumienie tego sercem, nie umysłem jest szczęściem samo w sobie.

Czas na dorośnięcie, wyjście z klatki. Ze szczególnym uwzględnieniem uważności chwili obecnej i mądrości płynącej z serca i z ciała. Ciało nigdy nie kłamie, a serce najlepiej prowadzi. To czego potrzebujesz, całą Mądrość, nosisz w sobie. Czeka tylko na odkrycie.


Fotografia na stronie głównej: flickr.com

 

Tagi

Ludzie

Anna Cygan

Anna Cygan

Trener
Pedagożka, trenerka rozwoju osobistego, założycielka Pracowni Droga Do Domu w Sosnowcu. Wspiera dzieci i dorosłych w wyzwaniach codzienności, realizuje także warsztaty dla firm i instytucji z zakresu kompetencji społecznych i rodzicielskich.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Obawa, obawa na moich planach obawa!

Obawa, obawa na moich planach obawa!

Inspiracje
wtorek, 10 grudnia 2019, 08:17
Wszyscy wiemy, że „błądzenie jest rzeczą ludzką”. Mimo tej wiedzy, perspektywa popełnienia błędu lub wręcz porażki często powstrzymuje nas od różnych działań zawodowych, czy zmian w życiu osobistym...
Czy bycie minimalistą jest trudne?

Czy bycie minimalistą jest trudne?

Inspiracje
niedziela, 01 grudnia 2019, 20:16
Największym wyzwaniem jest nie cieszyć się z zakupienia nowej rzeczy. Jak to jest pozbyć się radości z posiadania? Wydaje się niemożliwe i chyba błędne z założenia.

Zobacz również

Moc parafrazy
Inspiracje
piątek, 27 września 2019, 23:40

Moc parafrazy.

Właściwie to nic wielkiego. Powtarzasz to, co przed chwilą powiedziała...