LifeFree.pl

Poczuj… może nigdy nie czułeś…

Czas na dorośnięcie, wyjście z klatki. Ze szczególnym uwzględnieniem uważności chwili obecnej i mądrości płynącej z serca i z ciała. Ciało nigdy nie kłamie, a serce najlepiej prowadzi. To czego potrzebujesz, całą Mądrość, nosisz w sobie.
Anna Cygan
Anna Cygan

Bo co z tymi uczuciami zrobić? Czasem nie wiesz, że to nie o to chodzi. A co z tymi przez lata blokowanymi, które napierają jak potężna fala im bardziej się im opierasz? Nie ufasz sobie, czasem aż nienawidzisz siebie i innych. A nie wiesz jak zajrzeć „pod spód”, i co z tym zrobić, żeby w końcu przestać „czekać na życie”. Hmm... rano wstajesz… „dobra maska nigdy nie jest zła”, zakładamy i vuala: znów we własnej klatce…

Żaden człowiek nie jest stworzony do życia w klatce… tęsknota do swojej prawdziwej natury, do bycia sobą i czucia będzie uwierać… oczywiście i to można wyprzeć… efekt frustracja i zgorzknienie, które znów trzeba ukryć i tak w kółko.

Raczej zdajemy sobie sprawę, że nie mamy wpływu na to, co będą mówić i robić inni. Możemy jedynie i aż komunikować „co nam to robi”, ale nigdy nie ma gwarancji, że druga strona będzie współpracować, zrozumie. A tym bardziej nie mamy wpływu na to co pomyśli. A okoliczności… cóż to już najczęściej ruletka.

To na co mamy tak naprawdę jedyny wpływ, to to, co my myślimy, mówimy i robimy. Stąd warto poznać siebie. I zobaczyć, że JA to Ja „w tu i teraz” a reszta to myśli płynący jak obłoczki... warto je obserwować, niektóre z nich poddać w wątpliwość, odkłamując kryjące się pod nimi błędne przekonania i myśli automatyczne, inne zaktualizować, nauczyć się obserwować i przygarniać emocje i je czuć, co pozwoli w końcu przestać się ich bać. Emocje były są i będą… jak pogoda. Warto cieszyć się ze wszystkich dni. Podświadomie przeżywany ból niemożności kontroli, jest nie do zniesienia. Więc uciekamy w iluzje kontroli… choćby swojej wagi, własnych dzieci (choć z tym trudniej w pewnym momencie, więc pojawia się złość i paniczne dążenie do ich zmiany), innych ludzi, własnych „sukcesów”.

Ale nie można bać się stracić czegoś czego się nigdy nie miało, czyli kontroli. Zrozumienie tego sercem, nie umysłem jest szczęściem samo w sobie.

Czas na dorośnięcie, wyjście z klatki. Ze szczególnym uwzględnieniem uważności chwili obecnej i mądrości płynącej z serca i z ciała. Ciało nigdy nie kłamie, a serce najlepiej prowadzi. To czego potrzebujesz, całą Mądrość, nosisz w sobie. Czeka tylko na odkrycie.


Fotografia na stronie głównej: flickr.com

 

Tagi

Ludzie

Anna Cygan

Anna Cygan

Trener
Pedagożka, trenerka rozwoju osobistego, założycielka Pracowni Droga Do Domu w Sosnowcu. Wspiera dzieci i dorosłych w wyzwaniach codzienności, realizuje także warsztaty dla firm i instytucji z zakresu kompetencji społecznych i rodzicielskich.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wewnętrzny Bohater

Wewnętrzny Bohater

Inspiracje
wtorek, 13 sierpnia 2019, 12:22
Jak myślimy o bohaterze opowieści to łączymy go najczęściej z siłą, która od niego emanuje. Czym jest siła o której myślimy i której tak bardzo potrzebujemy?
liscie

Chodzący rezerwat przyrody

Inspiracje
poniedziałek, 08 lipca 2019, 13:07
Popatrz w lustro. Jesteś jedynym egzemplarzem, drugi taki się nie zdarza. Choć to, co w lustrze, to zaledwie czubek góry lodowej, albo jeszcze mniej.

Zobacz również

Small talk klimatyczny
Inspiracje
poniedziałek, 15 lipca 2019, 20:40

Small talk klimatyczny

„Small talk” jest umiejętnością rodem z salonów. Uczono go gentelmanów,...