LifeFree.pl

Różne oblicza kobiecości

A gdy staniesz samą za sobą i powiesz „nie”, gdy to naprawdę czujesz, orszak innych stanie z Tobą ramię w ramię. Może nie od razu, z pewnością jednak wcześniej, niż gdy nie robisz nic. Reakcja nie jest tożsama z agresją.
Dorota Komasa
Dorota Komasa

Kipiąca miłością, wrażliwością i uśmiechem. Dziś to nie ja. Kipi ze mnie wkurw za te wszystkie lata uległości i naiwności, że jak będę miła to... Ignorancja, przede wszystkim wobec siebie, na najwyższym poziomie. Lata wychowania, edukacji nauczyły mnie jak nie wychylać się przed szereg, jak zdobywać coś pokątem. Wykorzystanie i zastraszanie to potężne bronie, stosowane od lat, aby kobieca moc, tak przerażająca dla niektórych, przypadkiem nie wymknęła się spod kontroli. I wierzcie mi na straży tej kontroli stali i mężczyźni, i kobiety też.

Dobrze zaprząc tę energię to moja intencja. Pozwalam sobie dziś na Krzyk. Przestań siebie ignorować, te drobne sygnały, które są jak czerwona lampka ostrzegawcza: error! Słuchaj ich!Coś w Tobie dobrze wie, kiedy granice zostają naruszanie. Nikt poza Tobą tego nie wie. Próżno czekać aż ktoś stanie w Twojej obronie. Najpierw musisz zrobić to sama. Uruchomić, obudzić, stworzyć w sobie postać odpowiedzialnej matki, ojca. Możesz, masz cholerny obowiązek zrobić to dla siebie.

Jak to wykorzystasz? Czy zrobisz z tego użytek, nie wiem. Czy będzie łatwo? Raczej nie. Życie masz tylko jedno, w cokolwiek wierzysz, na tu i teraz, masz tylko to ciało, umysł i duszę. A czekanie, to tylko wymówka, usprawiedliwienie dla bierności, która służy innym, karmi ich siłę, ale nie Ciebie.

A gdy staniesz samą za sobą i powiesz „nie”, gdy to naprawdę czujesz, orszak innych stanie z Tobą ramię w ramię. Może nie od razu, z pewnością jednak wcześniej, niż gdy nie robisz nic. Reakcja nie jest tożsama z agresją.

Dziś zakładam na usta czerwona szminkę, choć zawsze uważałam że mam na nią zbyt wąskie usta. Dziś mam to gdzieś, co myślą inni, bo dla mnie symbolem jest mojej mocy i pewności siebie. Nie zastąpi tej wewnętrznej, ale może być kluczem do niej, pomocą by ją wyzwolić. Odwagi, poszukaj swojego klucza! #czarnypiatek #wobroniewolnosci

 

 

Holistyczna Szkoła Trenerów

Tagi

Ludzie

Dorota Komasa

Dorota Komasa

Trener
pedagożka, Instruktorka Improwizacji Tańca, Symboliki Ciała oraz Eksperymentalnego Teatru Tańca wg.metody Detlefa Kapperta.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

siostry

Siła Sióstr. O odcieniach kolektywnej kobiecości.

Inspiracje
poniedziałek, 14 stycznia 2019, 13:14
Czułam, że rosnę. I czułam, jak wraz ze mną, wraz z coraz większym osadzeniem się w decyzji, rośnie ze mną pole kolektywne. Całe Pole Kobiet. Kto czuje ten wie. Miałam takie poczucie, że każda z nas, podjęła ważną decyzję, która umacnia nas wszystkie.
wszystkomija

Listopadowe doły

Inspiracje
czwartek, 29 listopada 2018, 06:50
Dziś o przemijaniu. Przemija listopad a wraz z nim listopadowe doły…

Zobacz również

man DNA
Inspiracje
sobota, 17 listopada 2018, 11:39

Mężczyzna bez DNA

Życzę wam też, byście z uwagą i miłością do siebie,...