LifeFree.pl

Z życia buddyjskiego mnicha Cezariusza Platty: Jak radzić sobie z aktualną sytuacją związaną z koronowirusem, lękami, strachem?

Dostałem pytanie, jak radzić sobie z aktualną sytuacją związaną z koronowirusem, lękami, strachem, ograniczeniami.
Z życia buddyjskiego mnicha Cezariusza Platty:  Jak radzić sobie z aktualną sytuacją związaną z koronowirusem, lękami, strachem?
Z życia buddyjskiego mnicha Cezariusza Platty: Jak radzić sobie z aktualną sytuacją związaną z koronowirusem, lękami, strachem?

My mnisi sytuację z koronowirusem traktujemy, jako dodatkową okoliczność do praktyki. Jednym z obszarów jest świadome wzięcie odpowiedzialności za to, co robimy. Przykładowo wdrażamy coraz to nowsze procedury zabezpieczając, które z jednej strony pozwalają nam nadal stwarzać przestrzeń do medytacji dla przyjezdnych z całego świata, jednocześnie mają na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców okolicznej wioski, składającej się głównie ze starszych ludzi.

Drugą przestrzenią dla nas, którą także dzielimy się z innymi, jest zachęcanie do wyjścia poza swoje Ja i zobaczenie innych. Jest wiele osób (w szczególności starszych), które potrzebują pomocy, a w związku z ograniczeniami w podróżach, nie zawsze mogą otrzymać ją od najbliższych. Są tacy, których strach sparaliżowała całkowicie lub też wcisnął w jeszcze głębsze stany depresyjne. Warto zobaczyć czy jesteśmy gotowi wyjść poza swój komfort czy poczucie bezpieczeństwa, aby pomóc innym. Łatwo podejmuje się takie decyzje dla naszych dzieci czy rodziny. Często dużo trudniej, gdy dotyczy to nieznajomych, czy znanych tylko z widzenia sąsiadów. Ale czyż nie warto próbować odnajdować w sobie tego czegoś, co powoduje, że Ja zamienia się na My.

Koncentracja na innych, zamiast na sobie, przynosi także dodatkowy benefit – w takim działaniu ukierunkowanym na pomaganie innym, zmniejsza się nasz własny strach czy lęk, jeżeli takowy w sobie posiadamy.

Źródło: tutaj

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Sprawdzone na wiedźmie: Blisko z roślinami

Sprawdzone na wiedźmie: Blisko z roślinami

Inspiracje
piątek, 29 maja 2020, 17:33
"Więcej znaczy więcej, a mniej znaczy mniej=to dobry sposób myślenia o roślinach... Wybierz jedno miejsce na całą zieleń; może to być na przykład specjalny stolik zastawiony roślinami..."
Płynąca z lasami: MERRY CRISIS AND A HAPPY NEW FEAR/Zdjęcie:sophiexposed.tumblr.com

Płynąca z lasami: MERRY CRISIS AND A HAPPY NEW FEAR

Inspiracje
piątek, 29 maja 2020, 17:16
MERRY CRISIS AND A HAPPY NEW FEAR to życzenia na nadchodzące lata. Najpierw wydały mi się pesymistyczne, a potem przyszła do mnie radość, bo przecież tylko wysokimi wibracjami możemy z tego kryzysu wyjść.

Zobacz również