LifeFree.pl

Buddyjscy Nauczyciele: Wszystko jest połączone

Wszystko jest połączone. Zdrowie, gospodarka, środowisko, relacje, praca, życie, ziemia, ludzie.
Buddyjscy Nauczyciele: Wszystko jest połączone
Buddyjscy Nauczyciele: Wszystko jest połączone
Wszystko jest połączone!
Wszystko jest połączone. Zdrowie, gospodarka, środowisko, relacje, praca, życie, ziemia, ludzie.
Niestabilny stan chorego świata jest projekcją decyzji wielu ludzi w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Decyzji, które zostały podjęte w najbardziej niezrównoważony i szkodliwy dla wszystkich sposób.
Nigdy nie powiedziano nam, czym jest prawdziwe uzdrowienie. Nigdy nie byliśmy edukowani na temat głębokiego, subtelnego połączenia całego istniejącego życia i wszechświata. Nigdy nie powiedziano nam, że środowisko i gospodarka zależą od nas samych.
Wszystkie żywe istoty mają wrodzoną moc, która pozwala im robić wielkie rzeczy. Wystarczy trochę inspiracji. Nie chodzi o dawanie samej nadziei, ale o pokazanie sposobu poprawy życia.
Wszystko jest połączone.
Weźmy np. mięso: na świecie jest ok. 5 razy więcej bydła niż ludzi! Ponad 80% wszystkich plonów rolnych jest wykorzystywanych do karmienia krów, świń i drobiu.
Najdłużej żyjący ludzie jedzą bardzo mało mięsa. Udowodniono, że jedzenie mięsa jest główną przyczyną otyłości, chorób serca, cholesterolu, raka i setek innych problemów zdrowotnych. Ponad 1 bln USD wydaje się rocznie na leczenie tych chorób.
Jeśli wszyscy drastycznie ograniczymy spożycie mięsa będziemy mieli wystarczająco dużo ziemi, aby zapewnić wszystkim o wiele tańsze ZDROWE świeże produkty ekologiczne. Wtedy będziemy żyć dłużej i szczęśliwsi.
Weźmy inny przykład: ropa i gaz. Biliony dolarów wydajemy na przemysł zbrojeniowy w krajach naftowych tylko po to, by mieć benzynę do naszych samochodów, a samochody nie na benzynę już jeżdżą.
Wszystkie decyzje podejmowane są tak naprawdę przez użytkowników końcowych. To my kupujemy, to my konsumujemy!
Aby zmienić świat nie potrzebujemy wiele, potrzebujemy tylko właściwej edukacji i inspiracji. Jeśli miliony ludzi zrobią coś teraz, to wpływ na świat będzie ogromny. To ludzie, którzy coś robią, robią różnicę, a nie rządy, banki czy lekarze.
Odpowiedzi już są i są proste, a zmiana zaczyna się TU I TERAZ.
Uzdrawianie zaczyna nie się od nas samych.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również