LifeFree.pl

Elementy Systemu. Czego pragną dzieci?

Przede wszystkim pełnej rodziny. Co to jednak znaczy? Nie chodzi o potoczne rozumienie, wedle którego "rodzice nie powinni się rozwodzić, bo to wpływa negatywnie na dzieci".
Damian Janus
Damian Janus

Przede wszystkim pełnej rodziny. Co to jednak znaczy? Nie chodzi o potoczne rozumienie, wedle którego "rodzice nie powinni się rozwodzić, bo to wpływa negatywnie na dzieci". Chodzi o pełnię, którą można osiągnąć w każdych warunkach, niezależnie od tego, czy rodzice są rozwiedzeni czy nie, a nawet czy oboje żyją. Pełnia taka to: 
po pierwsze - wiedza o swoim rodzie, 
a po drugie - możliwość kochania wszystkich. 
Dziecko potrzebuje móc powiedzieć, że "to jest Babcia Ania i dziadek Roman", "to jest Babcia Marysia, jej mężem był Jan, ale on już umarł", "a to jest mój Tata i moja Mama", "mam też starszego Brata, on się urodził, gdy mój Tata miał inną żonę". "Kocham całą moją Rodzinę". Dziecko ma wrodzoną potrzebę do posiadania i kochania takiej Pełni. Co jednak dzieje się, gdy przerywamy jego więź, ograniczamy wiedzę i nie dopuszczamy do kochana wszystkich? Wtedy dziecko usycha. Być może nadal uczęszcza na te wszystkie "zajęcia dodatkowe", nadal dobrze się uczy, lecz wewnętrznie powoli marnieje. I kiedyś - być może w okresie dojrzewania lub dorosłości - taka uschnięta gałąź w nim pęknie. Wtedy nadejdą dni słabości, depresji i braku sensu życia.

 


 

Najbliższy warsztat na Mazurach – zobacz tutaj.

 rozwiazaniasystemowe.pl
facebook.com/rozwiazania.systemowe

 

Warsztat ustawień systemowych sierpień 2018 Mazury, ośrodek w Polu

Tagi

Ludzie

Damian Janus

Damian Janus

Terapeuta
Ukończył studia psychologiczne, filozoficzne i religioznawcze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach firmy Rozwiązania Systemowe organizuje warsztaty grupowe ustawień systemowych oraz sesje ustawień indywidualnych. Uczy ustawień systemowych.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Joga a Życie: O miłości do ego

Joga a Życie: O miłości do ego

Inspiracje
poniedziałek, 09 maja 2022, 19:58
Porzucanie ego, a raczej mówienie o tym, jest bardzo modne na ścieżce rozwoju duchowego. Co z tym ego nie tak, że ciągle mówimy o wychodzeniu poza nie.
Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Inspiracje
poniedziałek, 04 kwietnia 2022, 18:53
Kiedy zamykam oczy w Pozycji Góry to czuję, że ciało cały czas pracuje. Odpycham się nogami od podłoża, żeby nie upaść. Napinam mięśnie brzucha, pleców i pośladków, żeby utrzymać stabilną pozycję stojącą.

Zobacz również