LifeFree.pl

Elementy Systemu. Wolność

Niekiedy myślimy, że jesteśmy wolni. Bo odwracamy się od czegoś i zdaje nam się, że idziemy naprzód. Jednak tak naprawdę kręcimy się w kółko.
Damian Janus
Damian Janus

Niekiedy myślimy, że jesteśmy wolni. Bo odwracamy się od czegoś i zdaje nam się, że idziemy naprzód. Jednak tak naprawdę kręcimy się w kółko. Nie jesteśmy świadomi, że nasza dusza (nasza wewnętrzna psychika) nie odwraca się - ona się tego z całej siły trzyma! Co wtedy można zrobić, aby stać się prawdziwie wolnym? Odwrócić się z powrotem i z pełną świadomością przyjąć to, co było. Tak działają ustawienia systemowe - stajemy się wolni przez przyjmowanie, a nie odcinanie się. Przyjmując rodziców jako rodziców - możemy już iść do swojego życia; przyjmując to, że jesteśmy w tej relacji "tylko dziećmi" - stajemy się dorośli i samodzielni; przyjmując to, na co wskazuje choroba - puszczamy ją wolno. Jeśli zaś chcemy być wolni "na skróty", to znaczy przez odrzucenie - płacimy za to zniewoleniem, złym samopoczuciem i porażką. 


 

Najbliższy warsztat na Mazurach – zobacz tutaj.

 rozwiazaniasystemowe.pl
facebook.com/rozwiazania.systemowe

 

Warsztat ustawień systemowych sierpień 2018 Mazury, ośrodek w Polu

Tagi

Ludzie

Damian Janus

Damian Janus

Terapeuta
Ukończył studia psychologiczne, filozoficzne i religioznawcze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach firmy Rozwiązania Systemowe organizuje warsztaty grupowe ustawień systemowych oraz sesje ustawień indywidualnych. Uczy ustawień systemowych.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Joga a Życie: O miłości do ego

Joga a Życie: O miłości do ego

Inspiracje
poniedziałek, 09 maja 2022, 19:58
Porzucanie ego, a raczej mówienie o tym, jest bardzo modne na ścieżce rozwoju duchowego. Co z tym ego nie tak, że ciągle mówimy o wychodzeniu poza nie.
Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Inspiracje
poniedziałek, 04 kwietnia 2022, 18:53
Kiedy zamykam oczy w Pozycji Góry to czuję, że ciało cały czas pracuje. Odpycham się nogami od podłoża, żeby nie upaść. Napinam mięśnie brzucha, pleców i pośladków, żeby utrzymać stabilną pozycję stojącą.

Zobacz również