LifeFree.pl

Elementy Systemu. Związki

Zdarza się, że gdy jedno z partnerów odnajduje drogę do rodziców, przechodzi proces pojednania ze swoim rodem, ogólnie rzecz biorąc rozwija się i leczy swoje wewnętrzne problemy, drugie zaczyna się źle czuć.
Damian Janus
Damian Janus

Zdarza się, że gdy jedno z partnerów odnajduje drogę do rodziców, przechodzi proces pojednania ze swoim rodem, ogólnie rzecz biorąc rozwija się i leczy swoje wewnętrzne problemy, drugie zaczyna się źle czuć. Bardzo często bowiem łączymy się w pary tym, co problemowe i słabe, a nie w tym, co silne w partnerze. Jeśli kobieta „nie miała ojca” jej partner może czuć się potrzebny jako jego zastępstwo. Gdy kobieta ta odnajduje drogę do ojca, partner może poczuć się osamotniony i niepotrzebny. Podobnie jeśli on jest osłabiony z powodów rodzinnych, ona może czuć się silna i znacząca. 
Jest to tak, jak w przypadku kogoś, kto opiekuje się osobą nie potrafiącą chodzić – czuje się jej potrzebny. A gdy ona zdrowieje i po latach wstaje z fotela na kółkach, opiekun czuje niepokój. Czy dalej będzie potrzebny? Gdzie teraz uda się jego podopieczny? Co dalej będzie z ich relacją? Lecz czy nie lepiej jest wtedy, gdy obydwoje potrafimy chodzić? Czy wtedy nie ma przed nami większych perspektyw?

 


 

Najbliższy warsztat na Mazurach – zobacz tutaj.

 rozwiazaniasystemowe.pl
facebook.com/rozwiazania.systemowe

Tagi

Ludzie

Damian Janus

Damian Janus

Terapeuta
Ukończył studia psychologiczne, filozoficzne i religioznawcze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach firmy Rozwiązania Systemowe organizuje warsztaty grupowe ustawień systemowych oraz sesje ustawień indywidualnych. Uczy ustawień systemowych.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Joga a Życie: O miłości do ego

Joga a Życie: O miłości do ego

Inspiracje
poniedziałek, 09 maja 2022, 19:58
Porzucanie ego, a raczej mówienie o tym, jest bardzo modne na ścieżce rozwoju duchowego. Co z tym ego nie tak, że ciągle mówimy o wychodzeniu poza nie.
Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Inspiracje
poniedziałek, 04 kwietnia 2022, 18:53
Kiedy zamykam oczy w Pozycji Góry to czuję, że ciało cały czas pracuje. Odpycham się nogami od podłoża, żeby nie upaść. Napinam mięśnie brzucha, pleców i pośladków, żeby utrzymać stabilną pozycję stojącą.

Zobacz również