LifeFree.pl

Elementy systemu. Związki kobiet i mężczyzn

Niewiele jest rzeczy bez korzeni. A jednak często łudzimy się, że zaczynamy "od nowa", "od zera", w końcu "naprawdę". Ktoś miał już jakiś związek, a teraz zakłada nowy.
Damian Janus
Damian Janus

Niewiele jest rzeczy bez korzeni. A jednak często łudzimy się, że zaczynamy "od nowa", "od zera", w końcu "naprawdę". Ktoś miał już jakiś związek, a teraz zakłada nowy. Ten nowy związek jest drugi, jest kolejny. On jednak chce traktować go jako pierwszy. O wcześniejszym partnerze chce zapomnieć. Ucieka od świadomości tego, że nie zaczyna od zera. Uważa, że ma do tego prawo z tego powodu, że zawiódł się na poprzednim partnerze. To jednak nie może się udać. Szczególnie wtedy, gdy w tym pierwszym związku pojawiło się dziecko. Co się dzieje w takich przypadkach? Ktoś, kto odcina się od poprzedniego związku, w rzeczywistości, na głębokim poziomie w nim tkwi. Mężczyźni odchodząc od kobiety i dziecka, mają poczucie winy. Gdy negują ten związek, ono się wzmaga. Powoduje to, że nie potrafią być w pełni w nowym związku. A co dzieje się w nowym związku kobiety, która neguje ojca swojego pierwszego dziecka? Ona także pozostaje na głębszym poziomie z nim związana. Z kolei dziecko z pierwszego związku, które zostało przy niej, odsuwa się wewnętrznie od niej i dąży do ojca (niezależnie od tego, co świadomie deklaruje). A co dzieje się z dziećmi z nowego związku? Do ich systemu rodzinnego należy także były partner matki. Oznacza to, że może być im trudno osiągnąć wewnętrzny spokój, dopóki nie zostanie on uszanowany.

 


 

Najbliższy warsztat na Mazurach – zobacz tutaj.

 

 rozwiazaniasystemowe.pl
facebook.com/rozwiazania.systemowe

 

Warsztat ustawień systemowych sierpień 2018 Mazury, ośrodek w Polu

 

Tagi

Ludzie

Damian Janus

Damian Janus

Terapeuta
Ukończył studia psychologiczne, filozoficzne i religioznawcze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach firmy Rozwiązania Systemowe organizuje warsztaty grupowe ustawień systemowych oraz sesje ustawień indywidualnych. Uczy ustawień systemowych.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Joga a Życie: O miłości do ego

Joga a Życie: O miłości do ego

Inspiracje
poniedziałek, 09 maja 2022, 19:58
Porzucanie ego, a raczej mówienie o tym, jest bardzo modne na ścieżce rozwoju duchowego. Co z tym ego nie tak, że ciągle mówimy o wychodzeniu poza nie.
Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Inspiracje
poniedziałek, 04 kwietnia 2022, 18:53
Kiedy zamykam oczy w Pozycji Góry to czuję, że ciało cały czas pracuje. Odpycham się nogami od podłoża, żeby nie upaść. Napinam mięśnie brzucha, pleców i pośladków, żeby utrzymać stabilną pozycję stojącą.

Zobacz również