LifeFree.pl

Płynąca z lasami: O CISZY, KTÓRA JEST DZIAŁANIEM

Jeśli wydaje Ci się, że robisz za mało, bo nie jest to tak spektakularne, to z doświadczenia wiem, że to, co się wydaje pasywnością, ma czasem bardzo głębokie korzenie, w sobie dużo dynamiki i potencjału na głęboką zmianę.
Płynąca z lasami: O CISZY, KTÓRA JEST DZIAŁANIEM
Płynąca z lasami: O CISZY, KTÓRA JEST DZIAŁANIEM
Jeśli wydaje Ci się, że robisz za mało, bo nie jest to tak spektakularne, to z doświadczenia wiem, że to, co się wydaje pasywnością, ma czasem bardzo głębokie korzenie, w sobie dużo dynamiki i potencjału na głęboką zmianę. Ważny jest też balans. Gdy znajdziemy ruch w bezruchu, skontaktujemy z ciszą i ukorzenimy, potem to zamanifestujmy w naszym działaniu, w naszych codziennych wyborach. Czuję, że czekamy na głęboką zmianę. Nie na kolejny quick fix, który załata problem na chwilę. Potrzebna jest zmiana w sercu, żeby relacje płynęły inaczej, żebyśmy byli bliżej Siebie, bliżej Innych, bliżej Ziemi.
"Medytacja jest ruchem w bezruchu. Cisza umysłu to sposób działania. Działanie biorące początek z myśli jest niedziałaniem rodzącym chaos. Ta cisza nie jest wytworem myśli, nie nastaje wtedy, gdy milknie paplanina umysłu. Umysł może trwać w bezruchu tylko wówczas, gdy sam mózg jest chichy. Jedynie widzenie tego, co naprawdę jest, ucisza komórki mózgowe, przez tak długi okres przyuczane do tego, by reagować, planować, bronić, domagać się. Biorące z tej ciszy początek działanie, które nie wywołuje chaosu, jest możliwe tylko wtedy, gdy niknie centrum, ten, kto obserwuje, doświadcza - a wówczas widzenie jest działaniem."
Cyta: J. Krishnamurti // Jedyna rewolucja
 

Tagi

Ludzie

Zuzanna Danilewicz

Zuzanna Danilewicz

Trener
Czuję silnie, że moją misją jest ponowne łączenie ludzi z Ziemią. Wiem, że tam są odpowiedzi, na nasze pytania i wiem, jak bardzo niestabilne i wątłe jest to połączenie w dzisiejszych czasach. Bliskie jest mi podejście głębokiej ekologii.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Sprawdzone na wiedźmie: Przedmioty z DUSZĄ…

Sprawdzone na wiedźmie: Przedmioty z DUSZĄ…

Inspiracje
niedziela, 29 listopada 2020, 19:01
Byłam ostatnio w odwiedzinach u pewnego „seniora rodu”. Oprócz niezwykłej wzmacniającej energii, której zawsze doświadczam w tym domu, dostąpiłam zaszczytu odwiedzin miejsca przechowywania „skarbów rodowych”.
Płynąca z lasami: O ZRZUCANIU SKÓRY/Ilustracja: Autor(ka) nieznany(a)

Płynąca z lasami: O ZRZUCANIU SKÓRY

Inspiracje
niedziela, 29 listopada 2020, 18:55
Gdy zrzucam Skórę, czuję się jak bez warstwy ochronnej. Boli. Żywe jest na wierzchu jeszcze bardziej żywe niż kiedykolwiek.

Zobacz również