LifeFree.pl

Sprawdzone na wiedźmie: Ciało...

Kiedy moje ciało ma się dobrze, ja też mam się dobrze... A może kiedy ja mam się dobrze, moje ciało też ma się dobrze?
Sprawdzone na wiedźmie: Ciało...
Sprawdzone na wiedźmie: Ciało...
Ciało...
————————————
Kiedy moje ciało ma się dobrze, ja też mam się dobrze...
A może kiedy ja mam się dobrze, moje ciało też ma się dobrze?
Tak czy siak...
Ciało to przestrzeń w której mieszkam...i KOCHAM JE
————————————
„Ucząc się dostrzegania subtelnych wrażeń w ciele budujemy zdrową relację do ciała. Ono wysyła nam masę sygnałów, często niezauważalnych lub pomijanych, ponieważ większość czasu przebywamy w głowie pochłonięci myślami;
- obecność w ciele i zmysłach pozwala widzieć, słyszeć i czuć więcej. Stajemy się bardziej przytomni na świat zewnętrzny i codzienny z nim kontakt.
To może przynieść nam wiele przyjemności, flow-uczucia przepływu, radości płynącej z bycia obecnym w bieżącej chwili. Prostota cieszy i do tego jest jeszcze wystarczająca;
- na najgłębszym poziomie to właśnie obserwacja i intymny kontakt z ciałem w procesie medytacji jest drogą zyskiwania wglądu w zmieniającą się rzeczywistość...”
Marta Znaniecka
————————————
Czasami, czuję swoje ciało jako piękny, wrażliwy i jednocześnie wytrzymały „pomost” między moją duszą i otaczającym mnie „światem”.
To wtedy, kiedy pochłonięta jestem byciem w „rzeczywistości”, zajęta pracą, domem, codziennymi obowiązkami, tudzież oddawaniem się rożnym ziemskim przyjemnościom
A czasami, kiedy odłączę się świadomie od „rzeczywistości” podczas medytacji, moja dusza, ciało i wszechświat...stanowią jedność 
Tymczasem wsłuchując się w swoje ciało, „mam wezwanie” na drugie śniadanie
Ciało to przestrzeń w której mieszkam...
KOCHAM JE
Pięknego dnia...
 

Źródło: Twoje Portrety

Tagi

Ludzie

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Joga a Życie: O miłości do ego

Joga a Życie: O miłości do ego

Inspiracje
poniedziałek, 09 maja 2022, 19:58
Porzucanie ego, a raczej mówienie o tym, jest bardzo modne na ścieżce rozwoju duchowego. Co z tym ego nie tak, że ciągle mówimy o wychodzeniu poza nie.
Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Inspiracje
poniedziałek, 04 kwietnia 2022, 18:53
Kiedy zamykam oczy w Pozycji Góry to czuję, że ciało cały czas pracuje. Odpycham się nogami od podłoża, żeby nie upaść. Napinam mięśnie brzucha, pleców i pośladków, żeby utrzymać stabilną pozycję stojącą.

Zobacz również