LifeFree.pl

Podpowiedzi medytacyjne (i inne) Cezariusza Platty: #1 - Wyciszenie przedmedytacyjne

Przed rozpoczęciem medytacji warto poświęcić kilka chwil na uspokojenie się, oderwanie od czynników mentalnych i emocjonalnych, które nas jeszcze chwilę temu absorbowały.
Podpowiedzi medytacyjne (i inne) Cezariusza Platty:  #1 - Wyciszenie przedmedytacyjne
Podpowiedzi medytacyjne (i inne) Cezariusza Platty: #1 - Wyciszenie przedmedytacyjne
Przed rozpoczęciem medytacji warto poświęcić kilka chwil na uspokojenie się, oderwanie od czynników mentalnych i emocjonalnych, które nas jeszcze chwilę temu absorbowały. Oglądnięty film, kłótnia, aktywna dyskusja, wciągające rozmyślanie czy planowanie będzie łatwiej wyciszyć, jeżeli wejdziemy w naszą medytację już ze spokojną głową.
Jak to zrobić? Przed medytacją zróbmy przykładowo bardzo powolny spacer w pokoju (1 metr na minutę lub wolniej). Przeczytajmy stronę lub dwie inspirującej książki czy poezji. Zróbmy kilka lekkich ćwiczeń rozciągających. Takich kilka pojedynczych minut, w sposób, który lubimy i wiemy, że nas wycisza.
Bo medytacja ma być przyjemnością
 
Źródło: tutaj

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Płynąca z lasami: ŚWIAT GŁĘBOKO W NAS/Zdjęcie: Rob Gonsalves

Płynąca z lasami: ŚWIAT GŁĘBOKO W NAS

Inspiracje
piątek, 18 września 2020, 07:18
Badam moją ambiwalencje do życia w mieście. Przyglądam się, na ile urodzenie się w mieście od narodzin przekracza moje granice...

Zobacz również

Sprawdzone na wiedźmie: CISZA
Inspiracje
poniedziałek, 07 września 2020, 08:21

Sprawdzone na wiedźmie: CISZA

W ciszy słychać wiecej, w samotności więcej widać” P. Smoleński...