LifeFree.pl

Ritual Trance Dance

Jak łączyć się z własnym wnętrzem przez taniec transowy? Poznaj moc Ritual Trance Dance.
Ritual Trance Dance
Ritual Trance Dance

Ritual Trance Dance to forma medytacji w ruchu, która daje możliwość głębokiego kontaktu z samym sobą. Metodę wyróżniają taniec w opaskach zasłaniających oczy i odwołanie do szamańskich korzeni tańca, czyli transu. RTD to metoda, którą można poznać w Warszawie, na comiesięcznych warsztatach organizowanych przez Hanię i Magdę Darmas z Milabo. 

Na czym dokładnie polega Ritual Trance Dance?

Ritual Trance Dance łączy w sobie kilka elementów: to praca z ciałem, ruch, uzdrawiające dźwięki, dynamiczny rytm bębnów, transformujące techniki oddechowe oraz intuicyjny taniec w opaskach zasłaniających oczy. Wszystko to razem stymuluje stan transu, który ma połączyć tańczącego z jego własnym wnętrzem, z tym, co duchowe. 

Trans, czyli medytacja w ruchu

Choć u części osób słowo trans może wywoływać dyskomfort, według twórcy metody RTD, Wilberta Alixa, trans to po prostu rodzaj uważności. To stan całkowitego, wewnętrznego skupienia, gdzie zewnętrzne rozpraszacze zostały wyeliminowane.

 

Różnica między medytacją a transem polega na sposobie osiągnięcia wewnętrznego spokoju. W klasycznej medytacji, w pozycji siedzącej, w ciszy, umysł próbuje oczyścić się z chaosu. W transie, tańczący ten sam stan osiąga przez odcięcie od dominującego zmysłu wzroku, rytm, dźwięki i ruchy ciała.

Co może Cię spotkać podczas tańca w ciemnościach?

Taniec transowy jest sposobem na doświadczenie poruszającego stanu świadomości. W trakcie RTD tańczący wyruszają w podróż, by spotkać samych siebie i przyjrzeć się swoim uczuciom, wspomnieniom czy wizjom. Do tego stanu dociera się bez konieczności intelektualnych wysiłków. Choć sam stan transu trwa krótko, może wywoływać długofalowe efekty. Ekstatyczny, spontaniczny taniec rozbudza ciało, otwiera serce i daje poczucie wolności duszy. Co jeszcze możesz zyskać?

 

Taniec transowy:

  • da Ci więcej życiowej równowagi, ponieważ pozwala zharmonizować energię, która płynie w ciele,
  • jest pierwotną formą wyrażania siebie, pozwali Ci lepiej poznać własne emocje,
  • rozwija intuicję, pomaga oglądać świat sercem, nie oczami,
  • może przynieść Ci rozwiązanie dla życiowych trudności (w czasie tańca możesz otrzymać wgląd w siebie – wiadomość w postaci słów, obrazu lub uczuć),
  • to także doskonała forma odreagowania stresu i zmęczenia

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Obawa, obawa na moich planach obawa!

Obawa, obawa na moich planach obawa!

Inspiracje
wtorek, 10 grudnia 2019, 08:17
Wszyscy wiemy, że „błądzenie jest rzeczą ludzką”. Mimo tej wiedzy, perspektywa popełnienia błędu lub wręcz porażki często powstrzymuje nas od różnych działań zawodowych, czy zmian w życiu osobistym...
Czy bycie minimalistą jest trudne?

Czy bycie minimalistą jest trudne?

Inspiracje
niedziela, 01 grudnia 2019, 20:16
Największym wyzwaniem jest nie cieszyć się z zakupienia nowej rzeczy. Jak to jest pozbyć się radości z posiadania? Wydaje się niemożliwe i chyba błędne z założenia.

Zobacz również

Moc parafrazy
Inspiracje
piątek, 27 września 2019, 23:40

Moc parafrazy.

Właściwie to nic wielkiego. Powtarzasz to, co przed chwilą powiedziała...