LifeFree.pl

Buddyjscy Nauczyciele: Czysta Miłość

Istnieje czysta miłość i nieczysta miłość. Różnica polega na zaborczości lub uwolnieniu. Czysta miłość jest źródłem trwałego szczęścia.
Buddyjscy Nauczyciele: Czysta Miłość
Buddyjscy Nauczyciele: Czysta Miłość

Istnieje czysta miłość i nieczysta miłość. Różnica polega na zaborczości lub uwolnieniu. Czysta miłość jest źródłem trwałego szczęścia. Nieczysta miłość tworzy tylko cierpienie. Nieczysta miłość, która jest skażona przez ego i zaborczość prowadzi do zazdrości, gniewu i wreszcie rozłąki. Czysta miłość wolna od zaborczości prowadzi do harmonii i pokoju, a nawet może zmienić negatywnego towarzysza. Związek staje się wówczas działalnością bodhisattwy.
Ktoś, kto zrozumiał naturę umysłu, przyjmie nawet negatywnego towarzysza, ponieważ zrozumiał, że negatywne emocje są tymczasowe; przychodzą i odchodzą. Umysł niepokojącego człowieka i własny umysł są zasadniczo takie same. To, co pozostaje w ciągu życia jako nasienie szczęścia, jest czystą miłością. Tak więc, gdy naprawdę zrozumie się naturę umysłu, zobowiązania samaya nie mogą zostać złamane. Nawet jeśli zdarza się, że się kłócimy, to tymczasowe zjawisko nigdy nie porusza wiecznie zwycięskiej miłości.
Jeśli ktoś nie zrozumie natury umysłu, przylgnie i spróbuje posiąść. Jest wtedy miły dla tych, którzy są dla niego mili, ale nie jest miły dla tych, którzy nie są dla niego mili. Ta miłość jest nietrwała; to nie może trwać długo.
Czysta miłość zawsze będzie trwała.
Moja miłość do ciebie zawsze będzie trwała.

Garchen Rinpocze

Wybrała:

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Joga a Życie: O miłości do ego

Joga a Życie: O miłości do ego

Inspiracje
poniedziałek, 09 maja 2022, 19:58
Porzucanie ego, a raczej mówienie o tym, jest bardzo modne na ścieżce rozwoju duchowego. Co z tym ego nie tak, że ciągle mówimy o wychodzeniu poza nie.
Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Inspiracje
poniedziałek, 04 kwietnia 2022, 18:53
Kiedy zamykam oczy w Pozycji Góry to czuję, że ciało cały czas pracuje. Odpycham się nogami od podłoża, żeby nie upaść. Napinam mięśnie brzucha, pleców i pośladków, żeby utrzymać stabilną pozycję stojącą.

Zobacz również