LifeFree.pl

Buddyjscy Nauczyciele: Obudź się i zmądrzej

Ból i radość – niczym światło i ciemność – są dwiema stronami tego samego medalu. Są współzależne, są ze sobą nierozerwalnie połączone.
Buddyjscy Nauczyciele: Obudź się i zmądrzej
Buddyjscy Nauczyciele: Obudź się i zmądrzej

 Ból i radość – niczym światło i ciemność – są dwiema stronami tego samego medalu. Są współzależne, są ze sobą nierozerwalnie połączone. Bez światła i cienia nie da się namalować obrazu ani zrobić zdjęcia. To właśnie ich kontrast wydobywa ich piękno i koloryt.

Nie ma sensu pragnąć życia bez problemów i kryzysów. To jak chcieć zdjęcia bez światła i cienia.
...
Obudź się i zmądrzej. Za każdym razem, gdy doświadczamy jakiegoś kryzysu i przeżywamy go w mądry sposób, ból uświadamia nam nasz fizyczny i mentalny stan – zupełnie jak dźwięk budzika nad ranem. Nawet jeśli niekoniecznie witamy ból z radością, możemy z czasem docenić to doświadczenie. Zamiast myśleć wyłącznie o tym, jak najszybciej uwolnić się od bólu, jesteśmy wówczas w stanie coś wynieść z tego doświadczenia.

 Wszyscy posiadamy umysł, a w każdym umyśle drzemie mądrość. Wykorzystajmy więc mądrze swój potencjał, aby dostrzec naturę życia, zamiast próbować zobaczyć obraz bez światła i cienia. Aby wydobyć naszą wewnętrzną mądrość na światło dzienne, musimy chwilę zastanowić się nad swoją sytuacją. Gdy odnajdujemy w umyśle coś, co nam pomaga, przynosimy w ten sposób pożytek i sobie i innym. Nie musimy poruszać nieba i ziemi. Sprawa jest naprawdę prosta – wystarczy podzielić się swym doświadczeniem z innymi.

 Gdy uznamy ból za kolejny element mozaiki, na którą składają się doświadczenia naszego życia, zyskujemy nową perspektywę na życie i świat – dzięki temu wszyscy razem wygrywamy w wyścigu życia.

 Karmapa Thaye Dorje

 Wybrała

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Sprawdzone na wiedźmie: Przedmioty z DUSZĄ…

Sprawdzone na wiedźmie: Przedmioty z DUSZĄ…

Inspiracje
niedziela, 29 listopada 2020, 19:01
Byłam ostatnio w odwiedzinach u pewnego „seniora rodu”. Oprócz niezwykłej wzmacniającej energii, której zawsze doświadczam w tym domu, dostąpiłam zaszczytu odwiedzin miejsca przechowywania „skarbów rodowych”.
Płynąca z lasami: O ZRZUCANIU SKÓRY/Ilustracja: Autor(ka) nieznany(a)

Płynąca z lasami: O ZRZUCANIU SKÓRY

Inspiracje
niedziela, 29 listopada 2020, 18:55
Gdy zrzucam Skórę, czuję się jak bez warstwy ochronnej. Boli. Żywe jest na wierzchu jeszcze bardziej żywe niż kiedykolwiek.

Zobacz również