LifeFree.pl

Człowiek w ujęciu Psychobiologii

Zastanawiałeś się kiedyś z jakiego powodu pracujesz tam gdzie pracujesz? Dlaczego tworzysz związek z partnerem o konkretnym typie osobowości? Czy wiesz, z jakiego powodu Twoje ciało doświadcza choroby?
Anna Gaworska
Anna Gaworska

Zastanawiałeś się kiedyś z jakiego powodu pracujesz tam gdzie pracujesz? Dlaczego tworzysz związek z partnerem o konkretnym typie osobowości? Czy wiesz, z jakiego powodu Twoje ciało doświadcza choroby? Dlaczego podejmujesz określone decyzje a innych unikasz?

Czy możesz sobie wyobrazić, że decyzje, które podejmujesz wynikają z pewnych specyficznych uwarunkowań i doświadczeń nie tylko Twoich ale tych, którzy byli przed Tobą?

Psychobiologia to połączenie różnych dziedzin nauki. Swoje podłoże bierze z Recall Healing, Biologiki, Totalnej Biologii. Subtelnie balansuje między biologią - nauką o prawach, które rządzą organizmami żywymi, sferą duchową i emocjonalną. Rozpatruje człowieka całościowo, w połączeniu ... w zależności i kontekście. Nie osobno. Daje nowe spojrzenie na zrozumienie tych klocków, z których się składamy. Pomaga je zrozumieć. Podchodzi do człowieka holistycznie. Od ciała poprzez umysł i duszę. Przez prawdy życiowe, którymi mniej lub bardziej podlegamy i które kierują naszym życiem.

Przychodzi z pomocą wtedy, kiedy zawodzą wszystkie „racjonalne” środki, które stosujesz, kiedy dajesz sobie zgodę na to by z innej perspektywy spojrzeć na siebie. „Myślę pozytywnie, ale nic się nie zmienia”, „Stosowałam już milion różnych diet”, „Lekarze nie wiedzą, skąd u mnie ta dolegliwość”. Wiesz dlaczego akurat wtedy szukasz innych dróg? Bo zaczynasz poddawać w wątpliwość te, które stosujesz i nie zadziałały, kiedy poddajesz w wątpliwość racjonalny umysł i zaczynasz się zastanawiać, że „coś być musi do cholery za zakrętem”. Praca polega na zrozumieniu i uwolnieniu schematów i wzorców oraz programów, które sterują naszym życiem.

Co nas zatem kształtuje?

Przychodzimy na ten świat w określonych, specyficznych okolicznościach. Jest to tak zwany projekt – cel (plan – cel) na nasze życie czyli bezwiedna projekcja rodziców. To zdarzenia, emocje i doświadczenia jakie towarzyszyły życiu Twoich rodziców w okresie okołoporodowym. Obejmuje okres 9 miesięcy przed Twoim poczęciem, ciążę oraz okres 9 miesięcy po narodzinach. Ten czas programuje Twoje życie, wpływa na podejmowane przez Ciebie decyzje i wybory w przyszłości. W tym właśnie czasie, sposób w jaki Twoi rodzicie emocjonalnie przeżyją swoje doświadczenia ma wpływ na Ciebie. Ich przeżycia stają się również Twoimi doświadczeniami, zapamiętujesz je tak, jak zapamiętali je Twoi rodzice.

Kolejny ważny element z punktu widzenia Psychobiologii to przekaz transgeneracyjny. Tworzy nas nasza historia. Doświadczenia naszych przodków. Zobacz jak łatwo zapisuje się to w pamięci. Często powielamy zachowania naszych rodziców, ponieważ oni byli dla nas pierwszym wzorem, pokazywali nam świat, przekazali swoje przekonania na swój temat, które … sami słyszeli od swoich rodziców. Oni zaś od swoich rodziców … Historia nie tak daleka, raptem kilkadziesiąt lat … Chyba każdy z nas przechodził przez etap poszukiwania swoich przodków, chciał zgłębiać ich historię. Bo historia tworzy naszą tożsamość. Te połączenia są silne. Lojalność rodowa nie pozwala się wymiksować z systemu tak łatwo. Jeśli Twoja rodzina doświadczyła emocjonalnie trudnych zdarzeń np. przesiedleń w czasie wojny lub uciekała żeby uniknąć śmierci, to ty w imię tej lojalności możesz teraz „wędrować” z miejsca na miejsce, mając dziwną trudność żeby osiąść gdzieś na dłużej. Bo w Twoim programie wciąż żywa jest pamięć przodków, którzy przeżyli właśnie dzięki temu, że uciekali. A Twoim biologicznym celem jest przeżyć. Więc żeby żyć, ty też uciekasz. Lojalnie wobec swoich przodków, by przedłużyć ród, by nie zginąć. Ta symbolika ma bardzo duże znaczenie w życiu i wpływa na nasze życiowe wybory.

Tagi

Ludzie

Anna Gaworska

Anna Gaworska

Trener, Coach
Jestem certyfikowanym coachem, trenerem umiejętności miękkich oraz konsultantem Psychobiologii.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Joga a Życie: O miłości do ego

Joga a Życie: O miłości do ego

Inspiracje
poniedziałek, 09 maja 2022, 19:58
Porzucanie ego, a raczej mówienie o tym, jest bardzo modne na ścieżce rozwoju duchowego. Co z tym ego nie tak, że ciągle mówimy o wychodzeniu poza nie.
Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Joga a Życie: O grawitacji, balansowaniu i zaufaniu do siebie

Inspiracje
poniedziałek, 04 kwietnia 2022, 18:53
Kiedy zamykam oczy w Pozycji Góry to czuję, że ciało cały czas pracuje. Odpycham się nogami od podłoża, żeby nie upaść. Napinam mięśnie brzucha, pleców i pośladków, żeby utrzymać stabilną pozycję stojącą.

Zobacz również