LifeFree.pl

Płynąca z lasami: O WDZIĘCZNOŚCI

Wdzięczność jest praktyką, która pozwala nam zauważyć to, co mamy. Dzięki wdzięczności czujemy głębszy smutek, gdy coś tracimy. Zależy nam bardziej.
Płynąca z lasami: O WDZIĘCZNOŚCI/Zdjęcie: Brina Blum
Płynąca z lasami: O WDZIĘCZNOŚCI/Zdjęcie: Brina Blum
Wdzięczność jest praktyką, która pozwala nam zauważyć to, co mamy. Dzięki wdzięczności czujemy głębszy smutek, gdy coś tracimy. Zależy nam bardziej. Chcemy chronić to, co jest dla nas ważne. Bardziej widzimy siebie i świat wokół nas. Czujemy bardziej relacje, przepływ. Chcemy, żeby płynęło. W sieci życia.
Teraz, gdy tyle codziennie tracimy dzikiego świata, gdy codziennie jesteśmy świadkami wymierania, wdzięczność jest dla mnie bardzo blisko nadziei - nadziei na czucie, na wrażliwość, na otwarte serce, na życie pełne odwagi, żeby kochać i, żeby się smucić, na życie w odwadze bycia w połączeniu. Z czuciem wiąże się ryzyko. Będzie boleć, ale też będzie radość. Będzie życie w pełni, we wszystkich odcieniach, w żywej palecie barw przenikających się nawzajem.
Wdzięczność to nadzieja na ciepło życia krążącego między nami, na dotykanie Siebie, Innych, Ziemi.
Dziś obudziłam się z wdzięcznością za ciszę, za rosę, za mgłę, za Życie.
Wszystkie moje związki.
 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Płynąca z lasami: O KOBIETACH WE MNIE/Zdjęcie: Cienna Smith

Płynąca z lasami: O KOBIETACH WE MNIE

Inspiracje
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 22:54
Czasem odzywają się we mnie różne głosy. Wiem, że są echem przeszłości albo zapowiedzią przyszłości...
Psychologia buddyjska w życiu codziennym: poglądy

Psychologia buddyjska w życiu codziennym: poglądy

Inspiracje
niedziela, 28 marca 2021, 19:13
Zamiast hołubić poglądy, możemy powrócić do bezpośredniego doświadczenia. Odkryć, jak cudownie jest tak po prostu patrzeć komuś w oczy, pić kawę, myć zęby - przeżywać to, co jest.

Zobacz również