LifeFree.pl

Płynąca z lasami: O ŻENUJĄCEJ SAMOTNOŚCI I TĘSKNOCIE ZA PONOWNYM POŁĄCZENIEM

Samotność często pływa w morzu zażenowania, litości i wstydu. W naszych czasach nie wypada być samotnym. To nie jest totalnie cool. Przecież jest tyle możliwości wirtualnych i nie tylko. W zwykłym świecie nie wypada być samotnym...
Płynąca z lasami: O ŻENUJĄCEJ SAMOTNOŚCI I TĘSKNOCIE ZA PONOWNYM POŁĄCZENIEM/Ilustracja: Moonassi
Płynąca z lasami: O ŻENUJĄCEJ SAMOTNOŚCI I TĘSKNOCIE ZA PONOWNYM POŁĄCZENIEM/Ilustracja: Moonassi
Samotność często pływa w morzu zażenowania, litości i wstydu. W naszych czasach nie wypada być samotnym. To nie jest totalnie cool. Przecież jest tyle możliwości wirtualnych i nie tylko. W zwykłym świecie nie wypada być samotnym, a tym bardziej w tym bardziej uduchowionym. Przecież tak naprawdę jesteśmy kompletni i wszystko mamy w Sobie i w Połączeniu ze Źródłem. Jasne. Tak jest. I niech tak jest. Ale tak też jest, że wcale nie czuję się czasem kompletna. Brakuje mi kogoś, czegoś, żeby poczuć się pełniej. I też na to Sobie pozawalam, pamiętając, że mam w Sobie Wszystko. Pamiętając, że cokolwiek robię, to robię z Miłości dla Siebie. Nawet jak znieczulam się na Ból, to też to robię z Miłości. Bo znam swoje potrzeby. Bo wiem, ile moje Ciało jest w stanie tego Bólu pomieścić. I czasem potrzebuje się znieczulić, żeby przetrwać i też, żeby następnym razem wybrać z bardziej świadomego miejsca.
Ból oddzielenia jest drzwiami do uzdrowienia. A Samotność jest Błogosławieństwem, które motywuje do ponownego Połączenia ze Sobą, z Innymi, z Ziemią. Czucie braku Połączenia boli niemiłosiernie. Wiem coś o tym. I gdy bardzo boli szukamy schronienia w innych miejscach: dominujemy nad Innymi, szukamy ukojenia w przedmiotach, w Ludziach. Pamiętaj, że to też robisz z Miłości do Siebie.
Schronienie możemy znaleźć też w Sobie i w delikatnej, ciepłej Obecności pozwalać pojawić się temu, co ma zostać zobaczone, pozwalać pojawić się temu, czego tak bardzo nie chcesz zobaczyć.
Możemy stracić Połączenie ze Sobą, z Innym Człowiekiem, Ziemią, Źródłem. Wszystko jedno, o które z tych Połączeń chodzi, pamiętaj, że gdybyś nie mógł poczuć tego Połączenia, to nie czuł byś takiej Tęsknoty za Nim. Pamiętasz Jego Smak i Ono jest w Tobie. Tak samo jak Ból i Samotność.
To Piękno Współbycia.
Esencja Żywotności.
Świętość Wszystkiego.
„Nie rezygnuj z samotności tak szybko. Pozwól, by się wbiła w Ciebie głębiej. Niech sfermentuje i przyprawi Cię jak niewielu ludzi, a nawet boskich składników potrafi. Coś, czego dziś wieczorem brakuje w moim sercu, sprawiło, że moje oczy są tak miękkie, mój głos tak czuły, a moja potrzeba Boga jest absolutnie wyraźna ”. Hafiz
 
Źródło: Płynąca z lasami

Ludzie

Zuzanna Danilewicz

Zuzanna Danilewicz

Trener
Czuję silnie, że moją misją jest ponowne łączenie ludzi z Ziemią. Wiem, że tam są odpowiedzi, na nasze pytania i wiem, jak bardzo niestabilne i wątłe jest to połączenie w dzisiejszych czasach. Bliskie jest mi podejście głębokiej ekologii.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Tekstoterapia kulturowa. Ścieżka kompetencji

Tekstoterapia kulturowa. Ścieżka kompetencji

Inspiracje
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 17:30
Proponuję kilka przydatnych tropów profesjonalizacyjnych, wspierających przyszłych biblioterapeutów, bajkoterapeutów i tekstoterapeutów.
Sprawdzone na wiedźmie: FLOW

Sprawdzone na wiedźmie: FLOW

Inspiracje
poniedziałek, 28 grudnia 2020, 22:06
Mój FLOW, to przestrzeń w której jestem tak zaabsorbowana jakaś czynnością, która całkowicie mnie pochłania, że odczuwam to jako stan nie bycia lub ...bycia właśnie?

Zobacz również