LifeFree.pl

Płynąca z lasami: O ZRZUCANIU SKÓRY

Gdy zrzucam Skórę, czuję się jak bez warstwy ochronnej. Boli. Żywe jest na wierzchu jeszcze bardziej żywe niż kiedykolwiek.
Płynąca z lasami: O ZRZUCANIU SKÓRY/Ilustracja: Autor(ka) nieznany(a)
Płynąca z lasami: O ZRZUCANIU SKÓRY/Ilustracja: Autor(ka) nieznany(a)
Gdy zrzucam Skórę, czuję się jak bez warstwy ochronnej. Boli. Żywe jest na wierzchu jeszcze bardziej żywe niż kiedykolwiek. Pulsuje obnażone. Wychodzi na zbyt ostre światło dzienne. Obchodzę się ze Sobą delikatnie. Z żalem patrzę na Wylinkę, w której umiera tyle tęsknot i wyobrażeń. Opłakuję stratę po tym, co się nie wydarzyło. Rozstaję się z lękami i swoją niepewnością, która prowadzi mnie na boczne drogi. Zajmuję się tym, co Istotniejsze.
W starożytności Węże były uznawane za nieśmiertelne Stworzenia, które pozbywając się Skóry, odradzają się na nowo. I tak się czuję. Im więcej skór zrzucam, tym więcej we mnie Życia, tym bardziej dotykam tego, co jest jego Esencją i Serce jakieś szersze. Wiem, że Życiodajny Strumień trwał, trwa i trwać będzie, a ja będę płynąć w Spirali Życia tylko zmieniając swoje powłoki.
Byłam. Jestem. Będę.
Pielęgnuję nową Skórę. Niech mi służy tyle, ile potrzebuje. Będę ją nacierać kojącym balsamem Miłości aż do rozstania, aż do momentu, gdy zrobi się zbyt ciasna i to, co ma być zobaczone znowu wyjdzie na powierzchnię.
 
Źródło: Płynąca z lasami

Ludzie

Zuzanna Danilewicz

Zuzanna Danilewicz

Trener
Czuję silnie, że moją misją jest ponowne łączenie ludzi z Ziemią. Wiem, że tam są odpowiedzi, na nasze pytania i wiem, jak bardzo niestabilne i wątłe jest to połączenie w dzisiejszych czasach. Bliskie jest mi podejście głębokiej ekologii.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Tekstoterapia kulturowa. Ścieżka kompetencji

Tekstoterapia kulturowa. Ścieżka kompetencji

Inspiracje
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 17:30
Proponuję kilka przydatnych tropów profesjonalizacyjnych, wspierających przyszłych biblioterapeutów, bajkoterapeutów i tekstoterapeutów.
Sprawdzone na wiedźmie: FLOW

Sprawdzone na wiedźmie: FLOW

Inspiracje
poniedziałek, 28 grudnia 2020, 22:06
Mój FLOW, to przestrzeń w której jestem tak zaabsorbowana jakaś czynnością, która całkowicie mnie pochłania, że odczuwam to jako stan nie bycia lub ...bycia właśnie?

Zobacz również